Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 2003
Fiat Stilo Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Mój pali mało.
Ten egzemplarz kupuję w ciemno kolejny raz.
Jak pisałem w raporcie spalania - jest dla mnie, po seicento, gdzie trzeba było S 900 żyłować - mega elastyczny. Z czwartego biegu, przy niskich prędkościach super się zbiera. Trzeciego biegu mało używam.
U mnie bez zastrzeżeń. Chodzą przekładnie jak malina.
Na początku zaznaczyłbym dobre(4), bo wydawał mi się po seicento za miękki. Teraz daję piątkę. Fajnie prowadzi się i na wertepach i zakrętach. Buja sympatycznie, ale nie robi guzów na głowie.
Jak droga przed nami jest cacy i prosta to ok. Gdy jednak są ciasne przestrzenie na drodze, to szeroki słupek z lewej od kierowcy przeszkadza. Trzeba się albo wychylać do przodu, albo wciskać się głową w fotel, by ocenić sytuację. Reszta widoczności do przodu i na boki są super. Tył mi nie przeszkadza, na wsteczne lusterko wewnętrzne założyłem panoramę. Widzę cały tył, boczną prawą szybę tylną i kawałek szyby pasażera obok. Bez tego byłaby bieda i zerkanie w dwa lusterka.
Tu nie mam zastrzeżeń. Wypas.
Słabo dmucha. Jak są niskie teraz temperatury to po kolejnym postoju włączam klimę i para znika w kilka sekund. Ale nawiew ogólnie jest słabiutki. Przymierzam się wymienić filtr przeciwpyłkowy (nie zmieniany dwa lata). Zobaczę czy co się zmieni.
Za kierownicą nie narzekam. Mogę dla siebie ustawić wszystko. Podoba mi się to, że pasażerowie wsiadając do tyłu odsuwają fotele przednie. Z tyłu, dla tych co wożę, jest dość miejsca. Chociaż cudów nie ma. Ciągle słyszę tylko uwagi rodziny, że nie ma czterech drzwi do wsiadania... A ja spokojnie tłumaczę, że ja z tyłu nie będę jeździł. Pomaga to na chwilę :)
Jak stoję na światłach z włączonym radiem to mam wrażenie, że zgasł silnik. Jak ruszam to go słyszę i fajnie mruczy. Super mruczy. I to mi nie przeszkadza. Powyżej 130km słychać więcej opony i robi się leciutki szum. Napiszę tak: daj Boże tak wyciszać auta!
Olej, filtry oleju i powietrza. Koszty są takie jak każdy sobie zorganizuje. Jeszcze nic nie naprawiałem. Odpukać.
Za dobre pieniądze kupiłem SUPER samochód. W tej cenie jeździłbym ubogo wyposażonym niemcem. Auto super sprawne mechanicznie, pięknie utrzymane w środku. Do tego bezpieczeństwo na drodze, kontrola trakcji (ABS, EPS, ASR), klimatyzacja, super radio z 6 głośnikami, 6 poduszek. Jedno mnie martwi, że gdy w 2010 roku zacząłem myśleć o Stilo na ulicach było ich mało. Teraz codziennie kilka, a nawet kilkanaście dziennie mijam. 3D, 5D, MultiWagony. Polacy pokochali te Fiaty.
Kilka razy migała mi kontrolka uszkodzenia świateł. Wysiadałem by sprawdzić światła i znikała. Tak trzy razy. Od 1,5 miesiąca jest spokój.
Na razie żadnych napraw po zakupie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

6,7