Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 2005
Fiat Stilo Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Samochód kupiłem z pełną świadomością usterek które były i które mogą wystąpić w przyszłości i nie żałuję. Auto kupiłem w Niemczech był w stanie zaniedbanym ale po sprowadzeniu wszystko zostało naprawione i teraz wszystko działa i funkcjonuje bardzo dobrze. Prawie od razu przeniosłem także ten nieszczęsny sterownik komputera więc nic się z nim nie dzieje ani z żadną elektroniką, a także zdjąłem plastikową osłonę górną silnika. Pozytywnie jestem zaskoczony ponieważ nie ma na nim grama rdzy a nic wcześniej nie było naprawiane blacharsko. Części zamienne według mnie są dostępne tak nowe jak i używane. Auto jest bardzo dobrze wyposażone jak na Fiata i jak za te pieniądze (między innymi: 6 poduszek, klimatronik dwustrefowy, alufelgi 16", ESP). Mam wersję 3-drzwiową i ona właśnie najbardziej potrafi cieszyć oko :) Używam auta tak w mieście jak i na długie trasy (jeżdżę nim do Niemiec). Spalanie wynosi od 6 do 10L benzyny 95. Przy czym to najniższe spalanie udaje mi się uzyskać tylko w trasie jadąc ekonomicznie i z prędkością ok 120 km/h samemu i z małą ilością bagażu. W mieście Krakowie wychodzi od 8-10 L Aby miesiącami cieszyć się bezawaryjną jazdą należy zmieniać olej najpóźniej co 10tys. km oraz uważać na zawiesznie, tzn starać się niepotrzebnie nie jeździć po dziurach. Jestem zadowolony z tego auta i teraz gdy sam go mam to nie bardzo chce mi się wierzyć w to co inni piszą o nim, że odwiedzają mechanika raz na miesiąc. Moim zdaniem jeżeli ktoś dba o ten samochód to może liczyć na długą bezawaryjną eksploatację.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

Fiat Stilo Hatchback