Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Fiat Stilo Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Układ elektryczny
Jak na samochód tej klasy naprawdę godny polecenia ma kilka mankamentów i drażniących bolączek ale po roku użytkowania mogę z czystym sumieniem powiedzieć że nie żałuję zakupu. Dwadzieścia lat za nim więc pierdoły mogą wychodzić, zwłaszcza że to Fiat, po którym nie spodziewałem się aż tak dobrego samochodu. Jednak myślę też że lepszym wyborem byłby 1.6 105 konny podobno mniej awaryjne. U mnie padł sterownik ale po naprawie nie ma problemu i w zasadzie do tej pory nie musiałem wydawać więcej niż na paliwo i jakieś drobne sprawy typu żarówki. Spalanie jest dość duże ale do zaakceptowania
Dość dynamiczny jak na tę moc, w sam raz na miasto i krótkie odcinki pozamiejskie. W dłuższą trasę jednak trochę za słaby
Raczej większych problemów niema biegi zmienia się dość lekko i precyzyjnie
Trochę mało precyzyjny układ kierowniczy, myszkuje na nierównościach przez dość miękkie zawieszenie i elektryczny układ kierowniczy
Karoseria to chyba największy plus tego samochodu nie koroduje i ogólnie samochód prezentuje się bardzo dobrze
Widoczność jest w porządku.
Bardzo wydajny układ wentylacji i ogrzewania. Momentalnie odparowuje jak i nagrzewa samochód
Jak na mój wzrost (170) przestrzeń dla kierowcy jest bardzo dobra a dzięki przesuwanej tylnej kanapie i pasażerowie z tyłu mają dość miejsca, jednak gdy za kierownicą usiądzie ktoś wyższy no to już robi się ciasno i na dłuższe trasy niewygodny
Niema tragedii natomiast przy wyższych prędkościach 120/140 robi sie dla głośno ale myślę że do zniesienia
Po wyeliminowaniu bolączek tego samochodu mogę stwierdzić że naprawdę jedynym kosztem jest benzyna
Jak na Fiata bardzo dobrze wykonany elektryczne szyby lusterka klimatyzacja w moim przypadku panorama, wnętrze też nie wygląda źle niema aż tak dużo tandetnych plastików jak w przypadku Punto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

7,6