Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Przemas666, 10 lat temu
Silnik 1.8 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 2002
Fiat Stilo Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Układ jezdny-kapitalnie się prowadzi i daje dużą frajde z jazdy.
Zawieszenie : Wahacze, a raczej ich elementy ,które trzeba wymieniać razem
Układ hamulcowy : Szybko padają tarcze
Silnik : Głośno chodzi i lubi łyknąć olej
Ogólnie oceniam go na 4,5 może dlatego ze wkładam w niego dużo pieniędzy i serca. Jak najbardziej polecam autko tylko, trzeba uważać na stan silnika i to bardzo:)
Silnik klekocze troche jak w dieslu,jednak moc jest całkiem ok,wyprzedzanie komfortowe, nie zawiódł mnie ani razu:)
Biegi wchodzą dosyć precyzyjnie,przyzwyczajenia wymaga wsteczny(zgrzyt).Szkoda,że nie ma 6 biegu bo jednak przy 150 już są spore obroty.
Doskonale trzyma się drogi,mam koła 17 cali więc jest naprawdę fajnie w ostrych zakrętach. Plus za funkcje CITY przydaje się po mieście.Słaby promień skrętu.
Do tyłu jest bardzo dobrze(złożone zagłówki),do przodu średnio, boczne szyby ok,tylko z tyłu są tylko szybki a nie szyby,ale to kwestia przyzwyczajenia.
Wszystko na swoim miejscu i czytelne,brak zastrzeżeń.
Klimatyzacja dosyć wydajna.Jednak zimą, deszcz parują dosyć mocno szyby.
Przestrzeń dla kierowcy taka sobie, nie jestem bardzo wysoki a mam problem z kolanami-obijam się o kolumnę kierownicy. Z tylu zaskakująco sporo miejsca.
Do 110 jest naprawdę cicho, pózniej gorzej ale tragedii nie ma. Całkiem dobrze wyciszony.
Z 1 strony ze względu na LPG jest super, pali średnio 9,5 l na 100, a nie poruszam się wolno. Z 2 strony ceny części do Fiata mega negatywnie mnie zaskoczyły i nie pisze o Aso TYLKO ZWYKLE SKLEPY MOTORYZACYJNE.Nawet naprawa drobiazgu może okazać się kosztowna.
Dałem za niego 11.500 plus 2500 LPG a wyposażony jest naprawdę dobrze i ten wygląd( 3 drzwiowy).
I tu mimo ,że kocham moje autko muszę po nim pojechać. Fakt ,że kupiłem go w słabym stanie od handlarza może wiele tłumaczyć. Silnik szczególnie 1.8 potrafi szwankować i niestety zawieszenie-ciągle coś wymieniam.Sporo dzieje się czasem jeśli chodzi o drobiazgi- jest to denerwujące i kosztowne.
Raz wyciekł cały olej bo jakiś debil przyczepił uszczelkę od zimeringu odwrotnie jak być powinno, a tak to nigdy mnie nie zawiódł a śmigam niemal codziennie ok.70 km:)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 133KM 98kW [l/100km]

9,4