Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

YAMAKASI, 16 lat temu
Silnik 2.4 20V 170KM 125kW
Rok produkcji 2003
Fiat Stilo Hatchback 2.4 20V 170KM 125kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Wlasciwie wszystko. Karoseria, osiagi itd. Dla wielu ludzi ktorzy mysla o marce Fiat nadal w perspektywie malucha czy "duzego fiata" w koloze yellow bahama, to wielkie zaskoczenie. Kazdy ktos sie zkusi na zakup tego auta bedzie zadowolony. POLECAM
Zawieszenie : laczniki w przednim zawieszeniu wyrabia sie na naszych dziurach koszt ok 300 zl plus robocizna, raz na ok 15 tys km
Układ elektryczny : niekiedy auto w specyficznych wypadkach ma tendencje do sygnalizowania ze cos jest uszkodzone (airbag, asr ale nie silnik czy skrzynia) co wynika z obluzowanej zlaczki
Auto ma na tyle niebagatelna sylwetke (3d) ze moze wzbudzac podziw u wszytskich uzytkownikow niemieckich i japonskich aut (o amerykanskich nie wspomne), ktore charakteryzuja sie mdlawoscia i szaroscia. Uklad jezdny, hamulce i silnik to prawdziwa poezja dla tych ktorzy lubia jezdzic w sposob wygodny i komfortowy. Wnetrze nie przebajerzone, uzadzone w dynamicznym stylu w ktorym widac smak. Podoba sie zarowno mlodym jak i starszym uzytkownikom. Gdyby nie dziadoski serwis wionacy niesolidnoscia i niedokladnoscia to bylo by idelanie.
Przy tej pojemnosci silnika trudno sie do czegos przyczepic, zwlaszcza ze samochod posiada swietna sportowa wersje skrzyni seelspeed (wersja ABARTH) ktora dostosuje sie do naszego stulu jazdy. Przy spokojnej jezdzie absolutna cisza. Przy awangardowej jezdzie sluchac radosne warczenie spod maski.
Wspaniala skrzynia z "pletwami przy kierownicy" z elektronicznym sprzeglem. To cos znacznie lepszego niz automaty w limuzynach zmiana biegu szybsza i lepiej dobrana niz w niejednym aucie.
Przy takiej mocy, auto musi miec swietne trzymanie i tak jest. Auto jest delikatnie obnizone fabrycznie co powoduje swietne warunki trakcyjne, ale z powodu naszych drog trzeba miec uwage na to jak jezdzimy i w jakim stanie jest uklad kierowniczy
Widoszcznosc dobra zwlaszcza do przodu. Z tylu troszke gorzej ale pomaga czujnik cofania i automatycznie zmieniajace polozenie lusterka - widac Fiat sam dostrzegl problem i postaral sie pomoc.
jedyne auto w moim zyciu do ktorego wsiadlem i wiedzialem od razu co gdzi jest mimo sporej ilosci przyciskow. wszystko spasowane jakby pod kierowce. Stylisci postarali sie. Stilo to auto jakby skrojone na mnie.
Z przodu swietnie nie ma zadnego problemu z ogrzaniem czy ochlodzeniem wnetrza. Dwustrefowa klimatyzacja pracuje naprawde swietnie i co najwazniejsze jest cicha (dmuchawa). Z tylu jest kratka wentylacyjna ale nie najlepiej sobie radzi. Auto jest w wersji trzy drzwiowej.
Z przodu to prawdziwy ideal. Stilo posiada mnostwo miejsca z przodu ale jednoczesnie przyjemnie otula kierowce. Tyl w wersji 3 drzwiowej jest raczej przeznaczony dla malych dzieci lub bagazu. Uzywam auta do podrozy w 2 osoby wiec dla mnie to zaden problem. dla osob z wieksza rodzina polecam wersje 5 drzwiowa lub kombi.
Swietne wiciszenie przy predkosci do 160 km/h potem daja o sobie znac szczeliny sky window ale nie w sposob zbyt nachalny. Wyciszenie od kol i silnika - wysmienite.
Przy tej pojemnosci na miescie ok 11,5 litra przy spokojnej jedzie. Na trasie ok 7-9 litrow w zaleznosci od stylu i predkosci jazdy. Wszystkie wartosci podane z wlaczona klimatyzacja. Dla mnie spalanie do zaakceptowania.
Auto nie przecze bylo bardzo drogie, ale otrzymujemy za te pieniadze swietne osiagi opakowane w spaniala stylistyke. Tanie czesci i ich ppowszechnosc to wielki atut.
Wiekszosc ustrek ziwazanychg jest z albo niedopatrzeniem uzytkownika (tak bylo u mnie) albo dosc czesto serwisu i nie wyedukowanych i niechlujnych serwsantow. Mimo napakowania (akurat mam full wersje) auta taka iloscia elektroniki nic sie nie dzieje powaznego. Najczestcze awaria wynika z obluzowanie sie wtyczki. Nic wiecej.
Z powodu mojej nieuwagi uszkodzilem uklad kierowniczy (pekl slimak) jednak z powodu niechlujstwa serwisu zostalo uszkodzone pare waznych elementow elektroniki zwiazanych z przyciskami na kierownicy (spirala pod poduszka powietrzna) po wyslaniu pisma do Bielska cala wtorna naprawa zostala zalatwiona bezgotowkowo. Przy kazdej waznijeszej naprawie w ASO FIATA polecam spisanie z ASO listy rzeczy uszkodzonych aby potem nie wmawiali ze to czy tamto bylo uszkodzone przed przyjazdem do nich. 10 min pracy zaoszczedzi nam mnostwo nerwow - u mnie to skutkuje doskonale.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 20V 170KM 125kW [l/100km]

9,1