Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

akigor@poczta.onet.pl, 18 lat temu
Silnik 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Rok produkcji 2003
Fiat Stilo Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Za pieniądze za które go dostałem, za ten silnik i za sam wygląd tego auta byłbym nie fair gdybym coś teraz na siłę wymyślał. Dla odmiany zaznaczę, że wersja 5D strzasznie mi się nie podoba i nie nabyłbym jej za żadne pieniadze
To największy plus auta. Na wyższych obrotach mógłby być cichszy, choć brzmienie mi odpowiada.
Byłoby 5 gdyby nie skrzypiące sprzęgło ( gwarancja )
Tutaj Fiat nie czyni przez lata żadnych postępów ( łącznik stabilizatora - gwarancja - udało się w ostatniej chwili )
Przedni lewy słupek trochę przeszkadza, ale dotyczy to większości konkurentów, więc trochę na wyrost zaryzykuję 5
Tył jak na wersję 3D ok, przednie fotele nawet w Bravie były wygodniejsze. Poza tym jest b.dobrze i przytulnie.
Ogólnie wentylacji ( jej wydolności ) można się czepić, ale gość z serwisu powiedział, że koniecznie trzeba wymieniać filtr przeciwpyłkowy. Miał rację, choć sam filtr nie jest tani i trzeba dopilnować!!!, że faktycznie go wymienili, co wcale nie jest rzeczą oczywistą w serwisie Fiata.
Nic złego nie znajduję.
Do diesla trzeba przywyknąć mimo, że to nowoczesna konstrukcja. Mi ten dźwięk pasi.
Powinienem się czepić serwisu co mocno obniżyłoby ocenę, ale ostatnio mnie pozytywnie zaskoczyli ( chyba pierwszy raz od 6 lat ), więc na razie odpuszczam. Jeśli chodzi o spalanie to trzeba się mocno napracować lub jeździć tylko w mieście żeby przekroczyć 6 litrów.
Pamiętam, że początki sprzedaży były tragiczne, teraz jest o wiele lepiej z cenami, a mimo to, patrząc po ulicy, wygląda to tak jakbym jeździł samochodem niszowym.
Rzeczy nie do przejścia to: pedały gazu i hamulca zbyt blisko siebie; rożnorodne niby niegroźne ale zawsze odgłosy z zawieszenia; w środku niektóre plastiki zbyt twarde; wiecznie upaprane okolice wlewu paliwa po zatankowaniu do pełna. Rzeczy usunięte na gwarancji: skrzypiące sprzęgło.
Na razie tylko łącznik stabilizatora ale coś czuję, że niedługo się zacznie ... jak to w Fiacie.
Dziennik kosztów dla Fiat Stilo Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Fiat Stilo Hatchback