Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Mishaxxx, 13 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2004
Fiat Stilo Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Szybki, Dynamiczny, Oszczędny. Co tu wiecej dodawać. Jeżedzę nim około roku. Ludzie piszą na tym forum o jakichś chorendalnych sumach za naprawy np sprężarka klimy 600zł ?? Skąd oni biorą te ceny chyba z ASO Fiata hehe. Na allegeo po 100zł a w pobliskim sklepie zamiennik za 130zł Usterki w komputerze to pryszcze. Kabel VAG KKL i 20min roboty i przerobiony aby wpiąć się w wiecej niż tylko diagnostyka silnika. Ja kupiłerm Stilacza od francuski która na chama podjechała pod krawężnik przestawiając wózek pod silnikiem wgniatajac nadkole i wywalająć poduszki w tym też poduszkę pod silnikiem, wymiana uszczelni w skrzyni bo troche kapało sam obudowałem rurę intercoolera bo niefotrunnie jest umiejscowiona przez co podatna na obtarcia (rozwiążanie puszka metalowa i taśma powertape i 300zł w kieszeni na przyszłość) Ceny części nowych niskie a używanych śmieszne. No cóż można marudzić jak się robi w serwisie FIAT-a. Ja złego słowa nie powiem na to auto.
Chodzi płynnie jak masło
Troszke nieprzewidywalne w zakrętach. Ale jeżdze bespiecznie. Osobiście nie wiecej niż 80-90km w zakręcie wiec temat mnie nie dotyczy. Wystarczająco widze warszawaików i wrocławiaków po rowach i lamenty rodziny jak zdrapują trupa z asfaltu. Po co ryzykować dla 5min bycia szybciej na miejscu. To że masz moc nie znaczy że muszisz jeżdzić jak debil
Tył troche rozczarowuje. Mimo małych lusterek w zupełności wystarczające
Tutaj to już bajka. Wszystko zaskakuje. Wszystko na miejscu. Podłokietnik. Regulacja wysokości kierownicy, fotela, ustawienia pasa ledzwiowego fotela. Miód malina :)
Klima chłodzi zwłaszcza w klimatroniku, Grzać jak każdy diesel ciut dłużej trzeba czekać niż w benzynie ;)
Wiele miejsca jak na 3D. Po przesiadce z Corsy B 1,2 to już poprostu bajka. Jestem singlem i auto 3D to coś dla mnie ale dobrze też jeżeli w bagażniku conieco się zmieści :)
Diesel i wszystko jasne. Troche hałasują opony ale tutaj kapcie są spore 205/55/165 do takiego małego autka robią swoje ale tragedi nie ma ;)
TDI się chowa około litr mniej. Do wrocławia tj 60km odemnie naliczyłem przy spokojnej jeździe. Nie tak jak wszyscy na Wxx i DW :D którym spieszy się do grobu wyszło na 100km około 4,5L. Poprostu SZOK
Tutaj trochę gorzej ale sam sobie je usówam. Kabelek za 40zł lutownica konektory i mamy dostęp do wsystkich funkcji komputera. Przez co znajdziemy każdą usterkę.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

5,4