Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Karol, 8 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Fiat Stilo Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Fiatowskie JTD są po prostu doskonałe.
Zawieszenie
Kupiłem to auto naprawdę za niewielkie pieniądze. Było trochę zaniedbane, szczególnie zawieszenie. Widać nie było oczkiem w głowie poprzedniego właściciela ale mimo wszystko coś w tym aucie mnie zaciekawiło. Brałem pod uwagę Astrę II i Nissana Almerę ale zupełnie nie żałuję wyboru.
Zdecydowanie najmocniejszy punkt tego auta. Mocny, trwały, kulturalny z bardzo dobrym przyspieszeniem.
Nie mam większych zastrzeżeń. Biegi wchodzą bez zarzutów. Może czasem jedynka wejdzie ciężej ale to wina padającego wysprzęglika.
Tu jest dosyć średnio. Jeździłem golfem IV i tamto auto było wprost przyklejone do asfaltu. Natomiast Stilo jest czasem nieprzewidywalne na zakrętach. Mimo, że wymieniłem kompletny zawias wraz z amorami i bardzo twardymi sprężynami KYB nie uzyskałem pożądanego efektu.
Bardzo dobrze. Nie mam zastrzeżeń.
Duże, masywne, wygodne fotele.
Ogrzewanie jest doskonałe. Zimą przy -15 ciepłe powietrze wylatuje już po kilku minutach jazdy. Klima też bez zarzutu. Fajnie chłodzi :)
Bardzo dużo miejsca w środku. Mam 184 cm wzrostu i przestrzeń dla kierowcy jest zupełnie wystarczająca a i pasażerowie nie narzekają. Jedynie uważam, że mogłyby być ciut niżej usytuowane fotele. Siedzi się dosyć wysoko.
Wyciszenie złe. Przy 120 km/h jest bardzo głośno.
Nowe Stilo kosztowało blisko 70 tys. zł. Po 13 latach cena spadła o 90%. Za niewielkie pieniądze może mieć dobrze niezawodne auto.
Wymiana elementów eksploatacyjnych zaniedbanych przez poprzedniego właściciela nie można nazwać nawet drobnymi usterkami. Wymienia się je nawet w Mercedesie. W ostatnim czasie strzelił wysprzeglik. Poduszki pod silnikiem też do wymiany. Telepocze na wolnych obrotach.
Jak na razie nic poważnego.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

5,4