Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Mefik, 20 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Fiat Stilo Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Nie ma opcji "ZAWIESZENIE", a tu mam największe ale. Dlaczego; przesiadłem się z auta (AstraII) o dość twardym i jak dla mnie bezpiecznym zawieszeniu ale w miarę komfortowym. Tamto auto bardzo dobrze zachowywało się w zakrętach. Natomiast Stilo jak na mój gust jest za miękkie (trochę buja). Szybkie pokonywanie zakrętów, a nie daj Boże z poprzecznymi nierównościami może doprowadzić do palpitacji serca. Auto idealne na spokojne wypady, no ale jak z takim motorem nie pogonić czasem. Ja już znalazłem na to sposób; spręzyny progresywne Eibach za 769zł brutto i wymiana w serwisie z wpisem w książkę. I polecam to wszystkim którzy w tym aucie chcą się czuć bezpieczniej. Generalnie jakość (komfort) podróżowania na tym nie ucierpi, a satysfakcja gwarantowana.
rewelacyjny motor, cisza jak w benzynie tylko w wyższym zakresie obrotów można poznać diesla. i spalanie przy ostrej jeździe 5,9l/100km
Dałem czwórkę ale jest bardzo dobra (nie doskonała)
Mieli rację z tym układem kierowniczym (słabo wyczuwalny, przesiadłem się z Astry II tam było o niebo lepiej).O zawieszeniu niżej.
Super
Wszystko na swoim miejscu, super sprawa podłokietnik, może trochę za dużo tych światełek na desce
Dwustrefowa klima radzi sobie super (duża klasa)
Jak na tą klasę auta rewelacja
A myślałem że w Astrze II (diesel) jest cicho. Może być jeszcze ciszej- brawo za wyciszenie pracy silnika.
Przesiadka z 82KM (AstraII) na 115KM nie spowodowała większegop zużycia paliwa za co konstruktorom jestem niezmiernie wdzięczny. Średni na trasie przy mojej jeździe ok.5,4l (średnia prędkość z kompa na odcinku 550km - 81km/h)
Fiat stosuje elastyczną politykę cenową, można wynegocjować spory rabat nawet 10tys.zł za tą wersję. Duża klasa jak na tak wyposażone auto.
Nie stwierdziłem
Nie stwierdziłem (za krótki okres użytkowania)
Fiat Stilo Hatchback