Ocena kierowcy - Fiat Stilo Kombi

Silnik 1.9 8V JTD Multijet 120KM 88kW
Rok produkcji 2006
Fiat Stilo Kombi 1.9 8V JTD Multijet 120KM 88kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : fajny, dynamiczny
Inne : Klakson. Przestał działać.
Bardzo fajne, mało awaryjne autko, dobrze się prowadzi, dość ekonomiczne - zwłaszcza na trasie. Dobry silnik (1.9 MultiJet 120KM) z którym już da się wyprzedzać. Trochę słaba widoczność i niedomagające w początkowej fazie jazdy ogrzewanie.
Bardzo duża elastyczność silnika w porównaniu z benzyną.
Auto dobrze się prowadzi, nie psuje się, w mojej ocenie układ jezdny zadziwiająco wytrzymały.
Grube słupki z przodu, czasem trzeba się wychylić żeby zobaczyć czy na pewno nikt się za nimi nie ukrył.
Wycieraczki - dobrze pomyślane: po spryskaniu szyby kilka machnięć-dłuższa przerwa-końcowe machnięcie - czyli coś, co zwykle i tak musiałem robić ręcznie kiedy resztki ściekały z góry szyby (przy wolnej jeździe). Brakuje mi jednego cyklu wycieraczek czasowych - takiego bardzo wolnego jak był w Marei, brak wygodnych podłokietników, nieco zbyt daleko przyciski np od halogenów, ale tego nie używa się na co dzień.
Wentylacja ok, ogrzewanie moim zdaniem mogłoby być lepsze. Albo Italia - ciepły kraj, albo to kwestia wolno rozgrzewającego się diesla. jak już się rozgrzeje to jest ok, ale moim zdaniem trwa to trochę zbyt długo.
Dla kierowcy bdb, dla pasażerów z tyłu db lub dst - zależnie od wielkości tych z przodu.
Powyżej 140 robi się głośno
Trudno mi pisać o cenach napraw skoro nic poważniejszego mi się nie psuło. Cena oleju do silnika dość wysoka (50-70zł/l) jeśli kupuje się zalecany przez producenta do silników z DPF-em.
Mam od 15 miesięcy (przejechałem ok 45k km) i rzecz którą musiałem wymienić to końcówka drążka sterowniczego.O tym, że coś zaczyna być z nią nie tak słyszałem już w serwisie podczas kontroli przed zakupem. Stukać zaczęło 8 miesięcy później. Jak dla mnie i tak długo wytrzymała. Niedawno popsuł mi się klakson. Przestał działać. Mechanik nie wierzył, bo w tym modelu widział to po raz pierwszy.
bezawaryjnie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 8V JTD Multijet 120KM 88kW [l/100km]