Ocena kierowcy - Fiat Stilo Kombi

Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Stilo Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : wolno starzejący się wygląd
Zawieszenie : niska ładowność
Samochód po 7 latach eksploatacji podsumować mogę krótko: jest bardzo fajny. Nigdy mnie nie zawiódł, kupiłem go jako 4-latka z pełnym wyposażeniem, które nigdy się nie zepsuło
Silnik dynamiczny, trwały, niezawodny i ekonomiczny. Mam ponad 211tyś km i póki co nic nie nawaliło, oprócz wymiany akumulatora i świec żarowych
Nie mam zastrzeżeń, dobrze dobrane przełożenia
Opony mam 205/55R16 i jest to optimum dla tego samochodu. Nie jest to mistrz ciasnych i szybkich zakrętów ale jest dobrze. hamulce wystarczające. Miałem problemy z zapiekającymi się tłoczkami tylnych zacisków ale rozebranie, przeczyszczenie i założenie zestawu naprawczego rozwiązało problem
Widoczność jest przyzwoita, Ale kombi jest dość długi i pomagają czujniki parkowania
Nie ma co narzekać, fotele są naprawdę wygodne w porównaniu z tymi z Octavii ( żony), Zestrojenie zawieszenia na dobrym poziomie. Wszystkie przełączniki w zasięgu rąk porozmieszczane prawidłowo.
Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa latem sprawdza się doskonale. Korzystam jeszcze ze Sky Window i jest to mega opcja! Gorzej nieco z ogrzewaniem zimą. Diesel rozgrzewa się długo i ogrzewanie zaczyna działać po dość długim czasie. W Oktavii TDI o wiele szybciej
Miejsca jest dużo ale bez przesady, Dość mało miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu. I ta ładowność...litośći. Ale jadąc z 5 lub nawet 4 osobami z bagażami boję się dosłownie jechać z obawy że podwoziem będę szlifował wszystko. Chlapacze z tyłu już od początku mam zeszlifowane o kilka centymetrów. Każdy garb, koleina, przejazd kolejowy to uderzenie o spód auta.
Jest dość cicho jak na diesla ale Stilo królem ciszy nie jest. Przy spokojnej jeździe nie jest źle ale przy agresywnej lub z prędkościami autostradowymi ciszy raczej nie ma.
Trzeba dbać i wymieniać olej regularnie, to awarii nie będzie i koszty będą niskie
Samochód niedoceniany, ale to dobrze bo można kupić kawał dobrego samochodu za niewielkie pieniądze i cieszyć się latami bezawaryjnej jazdy
Usterek drobnych trochę było; problemy z kostka lampy tylnej co skutkowało dyskoteką w tylnej lampie, zapieczone zaciski z tyłu, cewka żarnika w lampie xenonowej, żarówki się często przepalają, zamek tylnej klapy szwankował
odpukać- brak :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]