Ocena kierowcy - Fiat Stilo Kombi

chudy z Gorzowa Wlkp, 14 lat temu
Silnik 1.9 JTD 80KM 59kW
Rok produkcji 2003
Fiat Stilo Kombi 1.9 JTD 80KM 59kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : 80 KM a pomiędzy 60 a 140 km/h na trasi emożna śmiało wyprzedzać i nie zmieniać w trakcie biegu. Skrzynia biegów działa naprawdę midnie (leciuteńko i zawsze trafia) zrobiłem 17 tys przez 15 miesięcy.
Układ elektryczny : żarówki się przepalają
Zawieszenie : tuleje tylnej belki w kombi
Inne : naprawde nie wiem co tu wpisać ale muszę ;)
Bardzo fajne niedocenione autko wersja 3d lub kombi nawet ładnie się prezentuje (wg gustu).
Jak na 80 KM to bardzo elastyczny i żwawy przy prędkościach rzędu 70 - 120 km/h. Zawsze zapali i chodzi równo.
Nie jeździłem autem z tak lekko zmieniającymi sie biegami. Skoda octavia mojego taty, owa miała nieźle ale potem się rozjechała, stilo ma 161 tys i nadal jest miodzio.
w zakrętach fajnie trzyma się drogi, ale belka tylnego zawieszenia stuka. Troche za sztywne jak dla mnie. Na dziurach lepiej jechać powoli. Tutaj dopiszę że funkcja City jest super.
W sumie nie wiem czego chcieć więcej ale niwe wiem co tzn doskonale więc nie zaznaczam.
Trudno się czepić. Fajne wykończenie i rozmieszczenie wszelkich gałek i przycisków. Świateł nie trzeba wyłączać, komputer w standardzie, wiele trybów ustawienia wycieraczek, klimatyzacja. Fotel mi tylko trochę piszczy i mógłby lepiej trzymać na boki, no i moja wersja nie ma podłokietnika niestety.
Słaby nawiew, niby wyje ale słabo wieje. Klima działa fajnie. Nagrzewa się wystarczająco szybko.
mało miejsca z tyłu. fajnie że jest ustawianie kierownicy w 2D. Duuuży plus to wielki, ustawny i z dużą klapą bagażnik.
Mój pierwszy diesel i nie wiem czy kupie następnego, nie lubię tego dźwięku. W kabinie trochę szumi przez uszczelki w drzwiach. Fajnie grające radio.
średnio na trasie około 5 l w mieście troszkę poniżej 7. Nie jest źle bo to tylko 80 KM i czasami trzeba pocisnąć żeby wyprzedzić. Koszt napraw mały bo ich nie było ;) wszystko robiłem sam a było tego niewiele
Nie uprzedzajcie się do fiata !! Może nie jest to BMW ale w miarę młode autko kosztuje 7-10 tys niż podobny niemiec lub japończyk. moim zdaniem każdy jeździ tym na co go stać, mnie w ty okresie stać było na auto za 20 tys, kupiłem Stilo 2003 zamiast Passata 1998 - NIE ŻAŁUJĘ ;), prze rok nie kosztował mnie pawie nic, a o passatach też słyszałem różne historie.
przepalone 2 żarówki przód i 2 tył. czasami nie działała klamka tylnej klapy ale naprawiała się sama. DZIWNE !! spadł przewód paliwowy w komrze silnika (na plastikowej wtyczce) - żona jechała więc panika, przyjechałem włożyłem, pojechałem tylko sprzęgło się ślizgało przez pare km. Raz przy ładowaniu aku zdjąłem plastikową jego obudowę i pojechałem na myjkę ciśnieniową. Jak dobrze wyschło i po wyczyszczeniu styków wyjechałem z garażu :) NIE ROBIĆ TAK !!!
Nie zanotowałem żadnej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 80KM 59kW [l/100km]