Ocena kierowcy - Fiat Tempra Sedan

zdrovit, 17 lat temu
Rok produkcji 1993
Fiat Tempra Sedan 1.6 86KM 63kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Mój egzemplarz kupiony w polsce od początku jeżdził po stolicy ( czyli duży kontakt z solą ) wymieniony tylko jeden próg z powogu rdzy ale to wina wcześniejszej obcierki, przebieg 230tyś, spokojnie można nawet teraz spalić gumy, nie jednemu kopara opada jak sie rusza ze świateł, ale o autko było dbane to trzeba przyznać
Kto miał to autko to zna ten dzwięk ( pomieszanie odkurzacza z rojem pszczół ) ogólnie dość przyjemny, poza wyciekami oleju w typowych miejscach dla tego autka to wszystko o.k.
do 1 trzeba sie przyzwyczaić, czasem problem ze wstecznym - no ale tu już przebieg robi swoje ;)
HA....jakie cuda da sie tym autem robić....trzyma sie drogi jak pociąg szyn...powaga - jest tylko 1 warunek powymieniane wahacze i inne elementy zawieszenia...
na początku jazda do tyłu sprawia trochę trudności ale po kilku dniach to już rutyna
wszystko pod ręką
rewelka, szybki mam zawsze suche, a wentylatorek zwykle na "dwójce" chodzi ;)
Mam 188 cm wzrostu...i powiem tak jest o b s z e r n i e
w okolicach 3000 obr/min dziwny dzwięk(ale to już pewno coś tam do wymiany) do 3000 obr nawet cicho, potem to już nadrabiamy radiem ;)
autko ma ponad 200tyś km, ma lpg i jak dla mnie to spalanie ma rewelacyjne, jeżdże po Warszawie i troche po okolicach, czyli głównie miasto często też dalszy wypad, po mieście 9-11litrów lpg (zima max 12 ), traska 7,2-8,5 l lpg - zależy jak sie ciśnie
Autko można kupić za symboliczne pare złotych a jak sie trafi fajny egzemplarz to korzyści z niego płynące o wiele przewyższają cene ( w samum bagażniku można 2 osoby przewieżć ) :)
auto mam trzy lata, tylko raz nie mogłem odpalić ( zaśniedział przewód od odcięcia zapłony i troche się musiałem nagłowić co jest zanim to odkryłem ), pozatym takie elementy jak wahacze i te inne gumki wymieniam co jakiś czas bo niestety drogi w stolicy to do najlepszych nie należą, pozatym to tylko tankuje
brak poważnych usterek

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 86KM 63kW [l/100km]