Ocena kierowcy - Fiat Tempra Sedan

Irek, 18 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 78KM 57kW
Rok produkcji 1992
Fiat Tempra Sedan 1.6 i.e. 78KM 57kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
Tempra z silnikiem 1600 nadaje sie bardziej do jazdy w górach niż po autostradach, powyżej 100km/h bardzo hałasuje, za to w górach jedzie bez żadnych oporów, może to wina przełożeń w skrzyni. Nie miałem z silnikiem nigdy problemów, nie bierze oleju, itp
skrzynia nie stwarza więkrzych problemów, trzeba tylko raz na jakiś czas naoliwić przeguby wodzików, wtedy biegi przełączają się bez oporów, kłopot jest z sprzęgłem, szarpie przy ruszaniu z miejsca, pewnie do wymiany.
moja tempra ma bardzo twarde zawiaszenie, niezbyt mi to odpowiada szczególnie na polskich drogach za to pewnie prowadzi się w zakrętach
tylko widoczność przez tylnią szybę jest mocno ograniczona, co utrudnia cofanie, ja się już przyzwyczaiłem
wszystko jest pod ręką, nic bym nie zmienił
wszystko działa jak trzeba, mam elektroniczne sterowanie które samo utrzymuje nastawioną temperaturę
Duuuuuuuużo miejsca
do 2500-2700 obr/min jest ok, czyli przy normalnej jeździe silnika nie słychać
pali jak każdy inny z takim silnikiem
Za takie pieniądze nic lepszego się nie kupi. Samochód ma 13 lat, zero korozji, brak poważnych usterek, duży i wygodny.
Deska digital-przy temp. otoczenia poniżej 20st.C żarzą się niektóre kontrolki, podobno jest gdzieś zimny lut. Poza tym bez problemów
Poza sprzęgłem- brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 78KM 57kW [l/100km]