Ocena kierowcy - Fiat Tempra Sedan

wickretowicz, 15 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Fiat Tempra Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nawiększym atutem jest karoseria i wnętrze, ale mnie najbardziej zaskoczyło zawieszenie na które niektóre osoby (najczęściej te które nigdy nie jeździły fiatem) narzekają.
Zawieszenie : końcowki drążków i amortyzatory
Układ hamulcowy : przewody, tarcze, klocki
Przeniesienie napędu : Regulacja skrzyni biegów (50 zł)
Samochód ma drobne wady, które mogą komuś przeszkadzać. Jednak jak dla mnie jest całkiem poprawny.
Kultura pracy raczej rodzinna niż sportowa. Samochód woli jechać na wyszym biegu i nie jest chętny do szaleństw. Przyspieszenie kiepskie i samochód boi się wzniesień (jednak to duży samochód, a koników mało) Niemniej 140-150 km/h na autostadzie można spokojnie jechać. Max 175 km/h
Japończyk to nie jest, ale bardzo przyzwoity.
Samochód świetnie się trzyma. W zakrętach prowadzi się bardzo pewnie mimo iż najwolniej nie jeżdżę. Precyzyjny układ kierowniczy. Mimo to jest dość komfortowy (o niebo lepiej niż golf III)
Kupując sedana trzeba się liczyć że należy dodać zapas miejsca na kufer przy cofaniu. Ja oceniam że jak na tą klasę jest okey. Po miesiącu lub kilku już niema problemów z parkowaniem.
Wszystko jest pod ręką. Jeśli mam się czepiać to trochę radio jest za nisko.
Z nagrzewnicą to włosi nie zabłyśli. Z dziesięć minut jazdy żeby choć co szyby odtajały, a w samochodzie zrobiło się znośnie. Wentylacja też jest kiepska.
W tej klasie nie znam samochodu który miałby więcej miejsca. Nawet A4 się umywa.
Plastiki dają o sobie znać przy każdej nadarzającej sie okazji.
Porównując do nowych jednostek silnikowych to ten silnik pali dużo. Jenak instalacja gazowa kosztuje ok 1700 a silnik bardzo dobrze przyjmuje gaz. Tak więc można jeździć spalają 10 litrów gazu, nie tracąc na osiągach.
Znajdzie mi samochód za tę cenę z ogromnym wnętrzem, dobrym zawieszeniem, przeciętnymi osiągami i w miarę ekonomicznym. Dodatkowym atutem jest ocynkowana blacha. Więc jak teraz widzę pordzewiałe Ople (które bardzo mi się podobały i chciałem kupić) to dziękuję że przyszło olśnienie i kupiłem temprę, którą przejechałem już 80 tys i jestem BARDZO zadowolony.
Przede wszystkim elektronika. Wymiana koncówek do lamp przednich, wyczyszczenie konsoli od sterowania lusterek, i przekaźnika od świateł. Wszystkie naprawy wykonałem sam przy śmiesznych kwotach
Samochód nigdy mnie nie zawiódł, mimo iż często jeżdżę w dłuższe trasy. Zawiózł czwórkę ludzi do Czarnogóry i z powrotem na wakacje i nie przyniósł wstydu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 90KM 66kW [l/100km]

8,7