Ocena kierowcy - Fiat Tempra Sedan

kamker, 11 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Fiat Tempra Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Inne : wyposażenie i komfort jazdy w porównaniu do ceny
kupiłbym ponownie nowego ale żeby był ocynkowany
90km na tak ciężki samochód to za mało ale cichutki szczególnie w korku na trasę wystarczy na spokojne płynięcie ale na wyprzedzanie brak mocy szczególnie w 3 os i załadowany rzeczami jak to tylko możliwe,od mocy około 120km można by pomyśleć o dynamicznej jeździe w takich warunkach
tylko jeden problem raz nie chciały wchodzić biegi 2,4 i spaliłem sprzęgło przez holowanie idioty który ciągle hamował, i wsteczny na 6 biegu co jest znacznie wygodniejsze
średni ze względu na masę samochodu w zakrętach za duże przechyły to samochód tylko dla wygody a nie szaleństwa na drogach, w miarę wysokie zawieszenie jak na zwykłą osobówkę pozwalało na jazdę po szosie
doskonała widać wszystko nawet przy cofaniu brak problemów, denerwujące dodatkowe listewki w tylnych drzwiach
idealne w porównaniu do Octavi podłokietnik przymocowany do siedzenia dzięki czemu osoby niższe mogą spokojnie z niego korzystać pomimo mocno przysuniętego siedzenia
przyzwoite lecz włączona klima zabiera mu moc wydajna i pasuje do niego miska ny chłodziwo od audi (bardzo wytrzymała)
dużo miejsca w porównaniu z Skodą Octavia I znacznie lepszy,wygodniejszy proces wsiadania szczególnie pod marketem na tylną kanapę
duży opór powietrza tego samochody sprawiał że przy prędkości 160 km/h był problem z rozmową ale po za tym bez zastrzeżeń
za ciężki, duże spalanie, tanie części jak barszcz za wyjątkiem urwanego lusterka gdzie przy cenie samochodu ok 5 tys lusterko miało mnie kosztować w granicach 1,5 tys ale sprawę załatwił mój mechanik który zamontował je na stałe ale nie mogło się składać
autko tanie, luksusowe, niezawodne, w mojej rodzinie spędził 15 lat
nie miałem jakiś problemów za wyjątkiem lampek od podświetlania licznika, a tak to bez problemów
tylko raz zaklinował się prawy przedni zacisk (jak złapał to nie puścił) i problem z ręcznym nigdy nie usunięty po zaciągnięciu nigdy nie puścił pomimo wymiany wszystkiego z tyłu łącznie z tarczami i zaciskami , problem ze światłami dokładniej z autoregulacją położenia przednich świateł (w przypadku obciążenia obniżały się same by nie razić kierowców z naprzeciw nie naprawiałem bo wyniosło by mnie to w okolicach 2 tys), problem ze skrzynią biegów przez holowanego idiotę, po 15 latach problem z rdzą podwoziem pod kierowcą

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 90KM 66kW [l/100km]

9,3