Ocena kierowcy - Fiat Tempra Sedan

andrzej406@gazeta.pl, 19 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Fiat Tempra Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Uważam że samochód który wytrzymuje 660000 jest dobrym samochodem jeśli ktoś dba o niego on mu się odwdżwięczy.Zalecam olej Lotos półsyntetyk.Po 10-ciu latach rdza dała znać o sobie i to bardzo, podłoga od strony pasażera praktycznie odpadła,błotnik tylny tak zardzewiał że nie było do czego doczepić zderzaka.
Silnik jest super przy przebiegu 660000km. po miesiącu stania samochód odpalil z dotyku bez najmniejszego problemu.
Zła jakość tzw. patyków drążków łączących ze skrzynią lewarek zmiany biegów.Na 660000 przebiegu raz kupiłem używaną skrzynię i było super po ok. 400000 zrobiłem remont skrzyni i to już nie to.
wszystko tłucze,łożyska przód 100000 wytrzymują,amortyzatory 50000,warto na tył założyć sachsy na 660000 raz tylko zmieniane były super, o pękających sprężynach nie wspominam. złe rozwiązanie wachaczy tylnych jeśli chodzi onasze drogi.Wytrzymują 50000 regenerowane jeśli nie przetrzyma się ich dłużej bo wtedy trzeba kupić nowy a to już jest duży koszt.
Zła widoczność do tyłu
wszystko jest pod ręką,
Po 10-ciu latach pękł przewód od nagrzewnicy i ciepła woda leciała na nogi . Cięgna popękały o wiele wcześniej i wtedy to trzeba się nagimnastykować żeby było ciepło.
pod tym względem jest po prostu super
jak na samochód początku lat 80-tych uważam za dobre
10l benzyny po mieście / 8l przy 120km/h 14l LPGmiasto
Jeśli ktoś jest cierpliwy i chce mieć pojemne auto bardzo rodzinne za nie duże pieniądze to polecam ale tylko z motorem 1600 na gaźniku.
Przewody wysokiego napięcia (polecam przewody producenta z ul.instalatorów w w-wie są porównywalne z oryginałem,kopułka , palec , auto jest wtedy nie zawodne.
Cztery razy pękł mi pasek rozrządu.pierwszy raz pasek wymieniłem po 100000,drugi raz nie zdążyłem bo pękł po60000, po 48000 pasek znowu pękł , wymieniłem wszystkie koła rozrządu na nowe oryginalne,po 35000 pasek znowu pękł,kolejny pękł po 26000 przestałem od tego momentu używać pasków gatza i zastosowałem conti od tego momentu miałem spokój,i koniec kosmicznych kosztów.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 90KM 66kW [l/100km]

11,1