Ocena kierowcy - Fiat Tipo I

Tipo driver, 14 lat temu
Rok produkcji 1989
Fiat Tipo I 1.4 76KM 56kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik nie do zabicia. 400 000 km. Jechał pomimo \"braku\" pierścieni i prze kilka kilometrów bez oleju i potem dalej jeździł. Po remoncie nadal jeździ.
Zawieszenie : Tylne wachacze na naszych drogach klękają. Koła zmieniają nachlenie
Ogólnie dobry samochód. Nie ma powodów do narzekania. Wszystko zależy od tego czy kupi się samochód zadbany. Należy dbać o tego fiata i sprawdzać wszystkie elementy eksploatacyjne a w razie potrzeby wymieniać. Blacha ocynkowana zapewnia długie lata bez rdzy.
Silnik po 405 000 km trzymał się dobrze tylko trochę dymił. Dałem mu zrobić remont i za niecałe 1000 zł chodzi jak nowy. Chodzi sobie równo i w miarę cicho. Niestety jeżdżę tylko na LPG bo coś mi pompa paliwa szwankuje i gaźnik jest rozregulowany. Dynamika na gazie jest całkiem przyzwoita.
Nie każda skrzynia biegów wytrzymuje 400 000 km bez usterek. Moja jeszcze działa. Jedyne problemy to nieszczelności przy półosiach.
Auto trzyma się drogi jak na kleju. Nieraz wchodziłem w ostre zakręty z 60 km/h i nic się mu nie działo. Wady to tylko zużywające się gumy przy wachaczach, które powodują stukanie spod auta. Słabym punktem są tylne wachacze - na naszych drogach klękają.
Szyb co nie miara. Wąskie słupki nie utrudniają widoczności. Tylne boczne szyby za drzwiami w wersji 5-cio drzwiowej znakomicie ułatwiają widoczność.
Wysokie siedziska, wbrew pozorom są bardzo praktyczne, zapewniają dobrą widoczność przed samochód. Trochę denerwujące jest niskie usytuowanie radia.
Doskonale spełnia swoje zadanie. Szybko się nagrzewa.
Duuuuużo miejsca dla kierowcy i pasażera. Z tyłu również mimo przesunięcia fotelu kierowcy do tyłu jeszcze jest miejsce na nogi.
W mojej wersji \"tipolota\" nie grzeszyli z wyciszeniem. Słychać silnik - może dlatego bo nie ma obrotomierza xD
Jak większość samochodów tego pokroju.
Ja mojego zakupiłem za 900 zł. Dałem 1500 za remont kapitalny i wymianę części i płynów eksploatacyjnych. I śmiga jak nowy.
W mojej wersji jedynymi elektronicznymi urządzeniami jest digiplex pod maską i radio w kabinie. Ogólnie jeśli nic nie było grzebane przy instalacji to nic się nie psuje.
Do tej pory samochód mnie nie zawiódł a jest z 1989 roku.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 76KM 56kW [l/100km]

7,9