Ocena kierowcy - Fiat Tipo I

mrk69, 17 lat temu
Rok produkcji 1993
Fiat Tipo I 1.4 76KM 56kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
ogółnei Tipo sprawije siedobrze, nei jest zawodny, a jako pierwszy samochód jest w sam raz. Tak się do niego przywiązałem, że pomimo różniastych wad nie sprzedałbym do za żadne pieniądze.
Szilnik bardzo dobry, niejednego "lepszego" wciągnąłem już Tipkiem.
Lipny wsteczny - trzeba nawet kilka razy wrzucać, jedynka przy zejściu z większych obrotów ciężko wchodzi. Dopasowanie dobre
Największy problem we fiacie...co się da to sie zużywa. Potem stuka, puka i buja nawet na małych nierównościach
Widoszność ok, czasem przeszkadza mi lewy słupek, ale w porównaniu z innymi samochodzmi jest lepiej. Tył, szyba ok, jednak kiedy zaparuje jest wielka lipa, ponieważ odparowanie trwaa...i trwaaa
Wszystko na swoim miejscu... no może poza radiem, które mogłoby być albo wyżej, albo nie tak głęboko.
W zime szybko się grzeje, Latem jak jest gorąco to można się ugotować. Na nawiewy latem nie ma co liczyć, chyba ze pędzimy 100 km/h. Przydaje sie zyberdach.
Mam samochód 2/3 drzwiowy, także pogę sobie fotel odsunąć ażdo tylnej kanapy. Najczęściej jeżdżę sam, ae z tyłu miejsca też nie brak.
Akurat w moim egzemplarzu jest całkiem, całkiem. Mam zamontowane dość głośne audio i musyka nie wydostaje się na zwenątrz. Przy tym odgłos silnika przy wyłączonym radiu nie jest głośny, a na wyższych obrotach wręcz przyjemny:)
Ani on z tym 1,4 na miasto ani na trasę. Chociaż bardziej na trasę niżna miasto. W mieście najlepszy by był taki ok. 1,1 i mniejszej masie. Na trasie z kolei przydało by sięwiększe kopnięcie, szczególnie przy wyprzdzaniu, ale ogólnie nie narzekam.
Jak za taką cenę to samohód 1-sza klasa. Silnik i blachy to jego mocne strony, układ jezdny największy minus. Dodatkowo, na niewielką różnicą cenową, można dostaćtakie auto z bajerami typu, el. szyby i el.szyberdach, el. lusterka, regulacja kierownicy, centralny zamek. Polecam
Raczej niezawodny, chociaż potrafi zdenerwować. Czasem szwankuje układ elektryczny,ale ogólnie ok -zawsze dojechałem gdzie chciałem.
Poza szybko zużywającym się układem jezdnym nic większego, ani poważniejszego.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 76KM 56kW [l/100km]

8,8