Oceny Fiat Tipo I 1.6 83KM 61kW 1988-1991

Najnowsze oceny Fiat Tipo I 1.6 83KM 61kW 1988-1991

2,6
~jacek
Hatchback 5d 1.6 83KM 61kW
Fiat zawsze będzie FIATem - wtajemniczeni znają skrót. Największym atutem tego auta jest bagażnik. To jest jego jedyna zaleta! Reszta to same wady: niewygodne fotele z przodu, szybko nagrzewajace sie wnetrze, slaby silnik (1,6) i nie lubi wysokich obrotów, po 100 000 silnik pracuje jak kompresor - lepiej nie wyciągać korka i bagnetu (przy drożnym odpowietrzeniu), przy nie drożnym leje wszystkimi simeringami, bardzo głośna skrzynia biegów -...
~zdzichu
Hatchback 5d 1.6 83KM 61kW
naprawdę dobre, solidne autko, daje dużo radości z jazdy, przyspiesznie rewelacyjne, spalanie nienajgorsze (pamiętajmy, ze to prawie 20-letni 1.6), komfort jak na średni segment aut - wręcz wzorowy. kiedyś bym polecił z czystym sumieniem każdemu, teraz te auta są dość wiekowe, co niesie za sobą różne usterki, ale jak ktoś raz posiedzi i zrobi to ma zero problemów co najmniej na nastepny rok :)
~gp
Hatchback 5d 1.6 83KM 61kW
Jak dla mnie to niezły wóz i przy moim stylu jazdy nie jedna osoba mówiła, że to mocna maszyna i sie nie spodziewały, że fiat może tyle wytrzymać. A ja, znowu nie przykładam szczególnej uwagi do samochodu i sie dziwie jak można zaliczać przepalono żarówke do usterek. Ogólnie to samochód na poczatek prawa jazdy, nie szkoda go zarysować, można poszaleć a przy okazji dowiedziec sie sporo z "anatomii" samochodu :)
~cav
Hatchback 5d 1.6 83KM 61kW
Bardzo mi sie podoba to auto i wlasnie niedawno go sobie kupilem.W srodku miejsca jak w Mercedesie,dynamiczna sylwetka i maly wspolczynnik oporu powietrza.Silnik z gaznikiem lepszy od wtrysku.Mniej awaryjny. Polecam :-)
~limciu@plusnet.pl
Hatchback 5d 1.6 83KM 61kW
Auto nawet teraz wygląda dość nowocześnie, zwłaszcza w środku w wesji digital. Jest b.duże i funkcjonalne wnętrze. Troszkę luksusu: welurowa tapicerka, elektrzyczne szyby, szyberdach, lusterka i wspomaganie kierownicy. Bardzo stabilny na drodze, dość dynamiczny, ale jest to okupione dużym zużyciem paliwa. Zawieszenie przednie co roku trzeba naprawiać - wymiana tulej metalowo-gumowych ok 200 zł.
3,5
~pablo07@box43.gnet.pl
Hatchback 5d 1.6 83KM 61kW
Tani, przestronny samochód. Jeśli ktoś delikatnie jeździ i szanuje to wart polecenia. Silniki 1.6, 1.8, 2.0, warte polecenia, ale dużo palą. 1.4 nie znam, ale wydaje mnie się zbyt mały. Dobry do turlania się po mieście.

Usterki Fiat Tipo I

Fiat Tipo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

4,1
~krakus
Hatchback 5d 1.6 83KM 61kW
ogólnie calkiem fajne autko bardzo pojemne i dosc dynamicze.
2,2
~Ernest
Hatchback 5d 1.6 83KM 61kW
Tipo to dobry samochód do okresu 10 lat.Potem zaczynają się usterki.Słaba wytrzymałość tłumików na korozje.
~Tomsa
Hatchback 5d 1.6 83KM 61kW
Aby utrzymac male spalanie, czesto trzeba sie bawic z silnikeim - regulacje, wymiany plynow i filtrow, takze sonda lambda
4,1
~marbarto@wp.pl
Hatchback 5d 1.6 83KM 61kW
Mam go trzy miesiące i jeszcze nie miałem z nim problemów. Jestem bardzo zadowolony.