Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Hatchback

Rok produkcji 2016
Fiat Tipo II Hatchback 1.4 95KM 70kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Miałem okazje jechać 3 modelami Tipo , 5 drzwiowym i sedanem itd. planowałem je kupić, dawałem im szanse jednak zrezygnowałem, różnych względów . Auto ładne i pakowne, jednak do klasy kompaktu typu Astra Golf, Civic jest mu bardzo daleko. To że auto ma do setki , czy hamuje w tyle samo co wymienione nie znaczy że to ta sama klasa. Niestety, auto jest trochę jak dwie generacje wstecz tych modeli, bo przecież obecność radia z BTH/usb tego nie zmieni. Auto fajne ale warte jako nowe góra 40-45tys, ale nie 50 czy 70-80, aha fajnie że silnik jest klasyczny bez turbo, Może za 10 lat będzie fajnie je kupić.
Normalny wolny ssak, przyzwoicie, daje radę, jak jeździsz po mieście i nie masz ambicji kręcąc do 6 tys wyprzedać innych. Swoje pali, ale w normie. Dobra 4.
Bardzo przeciętnie, średnia precyzja, lekki opór duże skoki. Minus za krótki 1 i 2 bieg.
Komfortowy ponton, na oponach o profilu bodaj 70. Pasuje do jazdy po mieście i na działkę, po prostej i nawet gorszej jakościowo drodze. Gorzej bo 2 z 3 aut miało problem z jazdą na wprost, coś tam pukało, coś stukało, średnio z minusem. Przeciętne słabe hamulce i nurkowanie przy hamowaniu. Auto buja się i kładzie się na zakręcie za sprawą zawieszenia i opon.
Kwestia gustu ale 5 drzwiowy jest według mnie zacny, ma nawet sportowy sznyt, a sedan przypomina taksówkę, aby nie powiedzieć pokraczną Talię . Wnętrz spore, nawet duże, całkiem wygodne, pozycja wysoka za kółkiem. Wykończenie materiałowe średnie, zapach fiata, trochę bez polotu, deska mimo że mam 185 mocno osłania przednią szybę wrażenie jazdy czołgiem.
Dobra, dość łatwo wyczuć.
Przeciętna, ale dość prosto i logicznie , "Niemcy" mają logiczniej . bardzo twarde plastiki.
Przeciętnie , nieco głośny nawiew.
Jak pisałem wcześniej auto ładne jako 5 drzwiowe , ale baaardzo średnie, przy obecnych innych kompaktach. Jest jak Astra G, czy Golf 5, choć tamte miały kilka lepszych rozwiązań. Mając 185cm z tyłu można normalnie siedzieć za sobą, nieco wąsko, ale ok, bagażnik wersji 5 d jest bardzo dobry, sedana jeszcze lapiej ale to auto dla taxi. Za 40 tys byłoby ciekawe jak ma się dystans do pewnych rzeczy, ale kosztuje więcej . Cieszę się że miałem okazję kupić inne, ale za parę lat jako bardzo młody youngtimer czemu nie.
Słychać dmuchawę , silnik, koła, " ot machaniczna maszinu "
Nie wiem , pewnie taniej niż japońce i koreańskie i sporo droższych firm.
Za drogie względem jakości jako Tipo XXI w. jako całości tego co prezentują teraz samochody.
To były jazdy z wypożyczeni , ale auta jechały krzywo, przy małym przebiegu to dziwi.
Nie oceniam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 95KM 70kW [l/100km]