Lista ocen Fiat Tipo II Sedan 1.4 95KM 70kW 2015-2020 (51) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Sedan 1.4 95KM 70kW
Pracuje bardzo precyzyjnie. 6 biegów daje dynamikę. Niestety zestrojenie biegów nie jest już zbyt dobre: 1 i 2 zdają się za krótkie, istnieje duża różnica pomiędzy biegiem 2 i 3 i często znajduje się w położeniu, gdy jadę po drogach nieutwardzonych, że jazda na dwójce to piłowanie, a na trójce schodzę za nisko z obrotami (ok. 30 km/h). Piątka i szóstka mogłyby być nieco dłuższe. Piątki używam najrzadziej - jak się rozpędzam to na czwórce, a...
~Meleic
Sedan 1.4 95KM 70kW
Tak jak pisałem w całokształcie jest coś dziwnego w 2 biegu. Po rozpędzeniu się na i tak bardzo krótkim biegu 1 wrzucamy 2 i... cisza. Dopiero po chwili jest reakcja. Kwestia przyzwyczajenia i nauki jazdy z tą skrzynią. Wracając do bardzo krótkiej 1, wielu właścicieli narzeka, ja nie mam zamiaru. Pamiętajmy, że pierwszy bieg jest tylko do ruszenia a nie do jazdy, od tego mamy inne biegi. Po osiągnięciu 50km/h spokojnie można wrzucić 5 bieg i...
~Janusz Żegota
Sedan 1.4 95KM 70kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń co do pracy skrzyni i kultury zmiany biegów. Jedynie wrzucanie wstecznego biegu wymaga podniesienia pierścienia na drążku palcami i to tak wysoko, żeby wszedł w obudowę tego pierścienia, co wymaga aż wciśnięcia palców w tę obudowę. W Aurisie mam identyczny mechanizm, jednak podnoszę pierścień dwoma palcami i nie mam żadnych przeszkód w postaci obudowy. Może to indywidualne odczucie, ale dla mnie było to trochę...
~mdnm
Sedan 1.4 95KM 70kW
Niestety skrzynia okazuje się mało precyzyjna - często haczy, dodatkowo jeżeli nie leci muzyka to słychać jej pracę bardzo wyraźnie, czego nie można nazwać plusem, gdyż po prostu słyszymy całą jej mechanikę. Jak wspominałem, do użycia wstecznego musimy wyzerować prędkość. Jeżeli samochód się toczy 5-10 km/h to już skrzynia będzie charczeć. 6 biegów, przy takim samochodzie przydaje się jedynie na autostradzie.
~Xenomorph
Sedan 1.4 95KM 70kW
Bardzo poprawnie działająca skrzynia biegów - na początku zdarzyło się, że parę razy zgrzytnęła - nie chodzi tak mięciutko jak w poprzednio użytkowanym przeze mnie seacie Ibiza ale nie można też napisać, że lewarek zachowuje się jak kij wetknięty w worek z węglem. Uwaga - przy wrzucaniu wstecznego warto odczekać te parę sekund na luzie - wchodzi wtedy bez problemu.
~Rados
Sedan 1.4 95KM 70kW
Biegi wchodzą lekko i bez zacięcia. Dużym plusem jest 6 bieg. Przy 110 km/h wychodzi około 3000 obr/min. Ruszając spod świateł trochę trwa zanim przelecę te 5 biegów do 50-60 km/h ale nie stanowi to dla mnie problemu. Jedynka jest bardzo krótka, jak tylko auto się toczy można wbijać dwójkę. Piąty bieg jest wystarczający od prędkości 50 km/h.
~Użytkownik
Sedan 1.4 95KM 70kW
Często przy wrzucaniu wstecznego chrupie. Nie ma znaczenia dynamika wrzucania biegu, czy nawet spory czas odstępu między poprzednim biegiem a wstecznym bez wciśniętego sprzęgła. Zmiana na wysokich obrotach z 1 na 2 również może zakończyc się chrupnieciem. Pozostałe konfigurację, tj. od 2 do 6 bardzo płynnie.
~DanielK.
Sedan 1.4 95KM 70kW
Słyszałem w obiegowych opiniach, że nie wszystkim się podoba praca skrzynii - ja powiem że jak na fiata jest bardzo dobrze. Biegi wchodzą precyzyjnie włącznie z wrzucaniem wstecznego. Jeśli ktoś porównuje do BMW 5 czy E klasy w manualu to niech będzie świadomy ceny wyjściowej tych aut :)
~mdnm
Sedan 1.4 95KM 70kW
Nie mam zastrzeżeń, chociaż do pierścienia przy wrzucaniu wstecznego trzeba się przyzwyczaić, a do wbicia wstecznego trzeba dosłownie wyzerować prędkość samochodu. Nawet jak się toczy to wyda charakterystyczny dźwięk, a nie w każdym samochodzie tak to wygląda.
Dziennik kosztów dla Fiat Tipo II Sedan 1.4 95KM 70kW
7,2
9,3
~taki jeden
Sedan 1.4 95KM 70kW
Przeciętna, są lepsze, są gorsze. Co mnie zdziwiło: podpowiedzi zmiany biegów są ustawione bardzo "nisko". Przy toczeniu się ze stałą prędkością 45 km/h już sugeruje 6 bieg! Próbowałem. Silnik nie szarpie, nie czuć wibracji, ale na zdrowie raczej mu to nie wyjdzie.
Fiat Tipo II Sedan