Lista ocen Fiat Tipo II Sedan 1.6 E-Torq 110KM 81kW 2015-2018 (7) - Silnik

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Sedan 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Prosty silnik, w moim przypadku jedynie przy pierwszych 5 tys km zauważyłem ze ubywa oleju ale nie spadł poniżej minimum, więc do następnej wymiany nic nie dolewałem. Od 2 następnych wymian oleju trzyma poziom i nic nie pali. Po przesiadce z turbo diesla czuć bardzo mały moment obrotowy a co za tym idzie aby auto chciało przyśpieszyć wyje z bólu :) No ale wiedziałem na co się pisze. Póki co zero kłopotów z silnikiem
~Piotrek
Sedan 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Prosty silnik. Podjechałem do zaprzyjaźnionego mechanika, który stwierdził, że ewentualne naprawy w przyszłości będą raczej prostą sprawą ze względu na dużą ilość miejsca pod maską. Szkoda że tylko 1,6 bo w tym momencie nie zbiera się tak jak bym tego chciał :)
~Roman S
Sedan 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Silnik z Jeep-a nie ma super osiągów ale zaakceptował gaz, żadnych usterek, zero dodatkowych regulacji, szybko przełącza się na gaz. Dotrysk paliwa jest powyżej 4 tys obr także rzadko wchodzi na takie obroty nawet na autostradzie.
~Tipo2017
Sedan 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Przez pierwsze 15 tys. Km wymagał dolewki ok. 1,5-2 l oleju. Aktualnie blisko 4 tys po przeglądzie z bagnetu ubylo 3/4 stanu. Trochę halasuje gdy jest zimny. Ogólnie jest nie najgorzej. Zwykle 1.6
~Neumo
Sedan 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Na razie nie mam z nim problemów, pali w normie (przeciętna z 25000 km to 7,2 litra wg tankowań). Przydałoby się tylko trchę więcej mocy
~marek
Sedan 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Do tego auta wydaje sie być idealny,wiadomoze zawsze może byc mocniejszy i to nie ma końca.
~Paweł
Sedan 1.6 E-Torq 110KM 81kW
110KM to minimum, które samochód ma, przydało by się jeszcze 20-30KM. Przy dużych obrotach, głośny w kabinie.
Fiat Tipo II Sedan