Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Station Wagon

Kuba, 6 lat temu
Rok produkcji 2017
Fiat Tipo II Station Wagon 1.4 95KM 70kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jeśli nie widzisz znaczka Fiata to myślisz: trochę Focus, trochę Passat, trochę Toyota... co to jest? :)
Daję doskonale ponieważ - jak na stosunek ceny do wyposażenia i jakości wykonania auta oraz pakowności - na czym bardzo mi zależało to 5 gwiazdek. Nie oszukujmy się - to jest Fiat, a nie wygląda :) ten model to zaskoczenie i chyba tak miało być.
Wcześniej miałem 133KM teraz tylko 95 - jak ktoś ma na dopłatę 6 tys. to niech bierze T-Jet 120KM. Silnik na niskich obrotach cichy - głośniej są opony, przy 4000 RPM wiadomo - głośniej, ale zdrady nie ma - przy 140 km/h można słuchać muzyki bez obawy o utratę słuchu
Biegi wchodzą super, jest elegancko, ale autko nowe więc wiadomo. Jak dla mnie jedynka ciut za krótka, a szóstka powinna moim zdaniem mieć niższe obroty przy 140km/h.
Nie szaleję, ale w zakręty wchodzi bezpiecznie - jak to ktoś nazwał w teście: "wertepowate" drogi nie są uciążliwe. Przyjemnie się sunie nawet po gorszych nawierzchniach.
Przód super, natomiast tylna szyba dość wąska i zagłówki zabierają widoczność więc może nie do końca jest to kolejna ślepa strefa, ale lepiej patrzeć w lusterka - lusterka za to duże i tutaj plusik.
Jestem kontent, ale mogłem dopłacić do regulacji odcinka lędźwiowego w fotelu. Ogólnie jest bardzo przyjemnie, wyświetlacze czytelne mam bluetooth i polecam każdemu żeby dopłacić. Mało opcji sterowania radiem z kierownicy, ale i tak jest ok. Radio mam bez bajerów - zwykły wyświetlacz.
Póki co super - szybko osusza przednią szybę, klima działa bez zastrzeżeń - mam jednostrefową, ręczną, ale mi wystarcza.
Luz i blues. Naprawdę nie ma co narzekać - z tyłu wprawdzie dzieci, ale z psiakiem i wszystko na luzie.
W porównaniu do poprzednika to niebo, a ziemia więc daję tutaj piąteczkę. Tak jak wspominałem - cytuję " głośniej są opony niż silnik, a przy 4000 RPM wiadomo - głośniej, ale zdrady nie ma - przy 140 km/h można słuchać muzyki bez obawy o utratę słuchu"
Trudno jeszcze ocenić - silni na dotarciu, ale na trasie ok 6l/110km w mieście komputer pokazuje ok 10, ale robię krótkie trasy. Średnia 7,5l/100km więc nie najgorzej.
Tak jak wspomniałem - rewelacyjna! Szukałem czegoś innego w tej cenie, ale moim zdaniem Fiat Tipo jest bezkonkurencyjny - przynajmniej Station Wagon czyli kombi. Pojemność bagażnika, wyposażenie, sylwetka przebija konkurencję w tej cenie.
nie zanotowałem - za krótki okres eksploatacji
nie zanotowałem - za krótki okres eksploatacji