Ocena kierowcy - Fiat Tipo II Station Wagon

Krzysztof, 4 lata temu
Rok produkcji 2017
Fiat Tipo II Station Wagon 1.4 95KM 70kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Brak
Długo szukałem auta po wpadce z uzywsnym Focusem z Niemiec. Auto kupiłem u dilera Fiat w Poznaniu choć mieszkam w Gdańsku. Opłacało sie jechać po niego. Auto jest z 2017 ale 1 rejestracja to 2018.Miało 1.5 roku i 18 tys przebiegu. Obecnie ma 25 tys km zrobione od momentu zakupu w lutym 2019 roku. Jest wersja pop ale doposażona w czujniki parkowania, fotele podgrzewane, podłokietnik z przodu czy bluetooth z zestawem głośnomówiącym. Jeszcze wdxytkie szyby elektryczne. Desing bardzo fajny.Wiele osób nie może uwierzyć, ze tak wygląda Fiat szczegolnie w wersji kombi i jeszcze czarny lakier robi swoje. Auto typowo rodzinne, spełnia swoja funkcje znakomicie(wakacje z rodziną w górach z wozek z gongolą plus walizki).Wszytko się mieści.
Auto sportowe to nie jest i nie będzie. Do spokojnego podrozowania wystarczy. Trzeba pamiętać o sprawdzaniu oleju co 1000 tys km. Wożę w bagażniku olej na tak zwane dolewki. Obecnie od zakupu w lutym przy przebiegu 18 tys a obecnie 25 tys km dolalem dwa razy po 150 ml. Pan w serwsie gdzie kupowałem olej mowil ze moze brac olej bo auto jezdzi po miescie. Sinik jest bardziej eksplatowany. Wspomniał tez ze wersje 95 km z gazem glownie taxi bardzo często dolewki robią.
6 biegowa skrzynia to rewelacja. Cisza przy dużych prędkościach oraz niższe spalanie. Jedynie czasem wsteczy nie wejsc z pierwszym razem ale to nie duży problem dla mnie.
Auto trzyma sie bardzo fajnie drogi nawet na serpentynach górskich. Jeśli chodzi o jazdy po autostradach to max 130 km/h bo jak wieje to mocno nim buja.
Nie widze mankamentów.
Widoczność jest dobra może tylko poza tylna szybą. Bo jest bardzo mała. Design lub księgowy dorwał sie tam.
Wszytko na swoim miejscu poza przyciskami do szyb elektrycznych ponieważ czasem zamiadt przedniej szyby otwieram tylna. Przciski są za bardzo do przodu zainstalowane.
Klimatyzacja i ogrzewanie wanie działa bez zarzutu.
Przestrzen bagażowa jest wystarczająca. W środku jest dużo miejsca jak osób powyzej 180cm.
Jedynie przy prędkościach powyzej 140 robi głośno.
Pierwszy serwis przedemną bo wymianę oleju byla w cenie auta. Auto kupione u dilera w Poznaniu.
Auto kupiłem jako lekko używane za 47900(1.5 roczne z 18 tys km przebiegu). Nowe kosztowało by jakieś 65 tys złotych.
Tylko czujniki raz mi odmówiły współpracy ale umylem woda i dalej jest okey.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 95KM 70kW [l/100km]