Ocena kierowcy - Fiat Ulysse II

Silnik 2.2 16V JTD 128KM 94kW
Rok produkcji 2004
Fiat Ulysse II 2.2 16V JTD 128KM 94kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Inne : komfort i przestrzeń
Karoseria : doskonałe zabezpieczenie, brak ognisk korozji
Układ hamulcowy : bardzo dobry
Silnik : Skomentuj tę usterkę...
Jestem z niego bardzo zadowolony. Jak na 2 lata użytkowania. Znajomi, którzy mieli okazję się nim przejechać, też są mile zaskoczeni. Fiat zbudował tego Vana wspólnie z Peugeotem, Citroenem, Lancią. Naprawdę polecam to autko bo jest tanie i warte tych pieniędzy.
Uważam, iż ten silnik czyli 2.2 JTD o mocy 128KM jest wystarczający dla tego samochodu. Przyspieszenie i wyprzedzanie to dla niego pestka. Zwracam jednak uwagę, że jest to Van, nie sportowy samochód. Kultura pracy, no jak to diesel, ale ja nie narzekam.
Ten dodatkowy 6 bieg to bajka. Jadąc autostradą do Niemiec czy też nad nasze polskie morze lub mazury to po prostu bajka. Nie potrzebny tempomat. Umiejscowienie dźwigni dla mnie ok.
Szeroki rozstaw kół daję świadomość pełnej kontroli i bezpieczeństwa. A jeśli chodzi o nasze dziurawe drogi, to nie jest Jeep ani SUV. Troszeczkę tłucze i plastiki hałasują. Lecz za te pieniądze jest to wybaczalne.
Widoczność doskonała, to mało powiedziane, uważam że idealna . Dodatkowe lusterko wewnętrzne do kontroli dzieci, to też super dodatek.
Po prostu dobrze wykonany van rodzinny. Mimo, że niby Fiat ja jestem bardzo zadowolony. Poprzednio miałem Audi A4 Avant 2001. Mając te dwa samochody do wyboru, wybiorę Fiata Ulysse.
Klimatyzacja i ogrzewanie no jest to duże auto i potrzebuje czasu czy to do nagrzania czy też do schłodzenia. Ale już po pewnym czasie jest komfortowo. Mój 2004 rocznik dodam, że serwisowany układ nawiewny działa bez zarzutów. Przy okazji Pozdrawiam Serwis Ganinex Pszczyna.
Cóż dobrze zaprojektowany Van. Dla mnie i mojej rodziny (2+2+pies) komfort i wygoda w podróży. Wysokie fotele dają pełną wygodę, nisko umiejscowione kolana (w poziomie do pupy) ułatwiają ,a co za tym idzie mniejsze zmęczenie w podróży. Po prostu podróżuję jak biedniejszy król, ale jednak na tronie. Dodam, że w audiku padałem po 200km.
Cóż to jednak bardziej van Fiat w środku hałasuje, przede wszystkim plastiki. Jestem jednak miłośnikiem głośniejszej muzyki. Na równej trasie, bez zarzutów. Audi tutaj ma dużo większą przewagę.
Autko serwisuję ceny przeglądów i części w normie. Dodam, że audi to porażka bo wszystko kosztuje powyżej 1000,00zł. Zużycie paliwa, są lepsze auta Ford, VW, Seat w tej klasie. Tylko dodam, że komfort podróżowania i tak lepszy jest w moim Fiaciku.
Za te pieniądze i takie autko uważam, mój zakup za udany.
Moje usterki: żarówki - często siadają rozrusznik - wymieniony po 90tys tarcze, klocki - normalna eksploatacja
Jak dbasz tak masz. Naprawa po zerwanym pasku rozrządu. Dodam, iż z mojej winy. Mam przejechane 90tys., a to rocznik 2004 i przeoczyłem uwagę wymiany paska po 5 latach lub 120tys. UPS

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V JTD 128KM 94kW [l/100km]

8,3