Ocena kierowcy - Fiat Uno I

Silnik 1.0 i 45KM 33kW
Rok produkcji 1989
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Uno I 1.0 i 45KM 33kW 1985-1989 - Oceń swoje auto
Silnik : Że tyle wytrzymał pomimo ostrej jazdy... a jeśli chodzi o pytanie czy kupił bym go jeszcze raz to odpowiadam nie bo teraz mam inne wymagania wobec samochodu. Ale jeśli cofnąłbym się w czasie i stanął przed taką decyzją wyboru 6 lat temu i będąc w takich warunkach jak 6 lat temu to jak najbardziej kupiłbym go jeszcze raz
Przeniesienie napędu : Sprzęgło i łożysko wyciskowe szybko pada nie zrobiłem więcej niż 50 tyś na jednym
Zawieszenie : Wchacze niestety trzeba dośc często wymieniać ale to polskie drogi
Tani samochód. Jeśli zależy nam na oszczędności a nie szybkości to jak najbardziej do polecenia. Ale jeśli wymagamy czegoś szybkiego to odradzam...
W końcu to 1.0 na gazie nie ma czego wymagać ale ogólnie ok. Co prawda lubie kopnąć więc go przegrzałem i już mi olej bierze ale przy mojej jeździe i tak dziwne ze się trzyma.
Straszne luzy na skrzyni. Ale fajnie że biegi wchodzą lekko:D
Strasznie miękki jest a na zakrętach tył niesamowicie ucieka. Ale jak jedzie się spokojnie i do 110 to ok.
Wiadomo jaka widoczność
Jak w zimie się nagrzeje to jest ciepło ale trza zrobić z 5 km:( A w lecie daje sobie rade mam szybki ściemnione na 95% i daje jakoś rade...
jak na tę klase to super
do 90 km/h ujdzie ale powyżej 120 trza krzyczeć
Wszystko robie w nim sam co więcej cześci na allegro są na prawde tanie. a co więcej nie jest dużo w niem roboty od 6 lat najczęściej sprzegło siadało nie robiłem więcej niż 50 tyś:(
Najczęściej drobiazgi. Trza dbać o olej i płyn ale to jak w każdym samochodzie. Ja miałem min płynu i kopałem go, teraz mam najprawdopodobniej pierścienie do wymiany... bierze olej:(
oprócz sprzęgła to wszystko ok. co więcej jeżdze doś ostro i jakoś daje rade jak na razie wytrzymuje. Gdzybym lepiej dbał to pewnie by chodził jak mucha ale przegrzałem go:(

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 45KM 33kW [l/100km]

8,1