Ocena kierowcy - Fiat Uno I

Mysza, 18 lat temu
Silnik 1.3 Turbo i.e. 105KM 77kW
Rok produkcji 1985
Fiat Uno I 1.3 Turbo i.e. 105KM 77kW 1985-1989 - Oceń swoje auto
Daję mimo wszystko ocenę dobrą. Jest to auto które ma 12 lat i od nowości nie było w nim praktycznie nic wymieniane (poza olejem) przyszedł czas na naprawy i akurat trafiło na mnie - cóż tak się zdarza. Są jednak i plusy - w miarę tanie części i jak już coś się zrobi to działa.
Nie wiem tylko ile on ma mocy... Obecnie do remontu kapitalnego, pali olej, grzeje się - słabe ciśnienia - wina tłoków. Koszt remontu nie opłacalny.
Trzeba się przyzwyczaić do zgrzytów na 1 i 3 biegu, ale jest w pełni sprawna. Nie narzekam.
Daję ocenę dobrą bo ogólnie jest ok. Jedyne co to tylnie amortyzatory do wymiany i (juz zrobione) tylnie hamulce oraz przód - tarcze - od nowości nic z tych rzeczy nie było robione także długo wytrzymało.
Chyba jedna z najleprzych widać dokładnie wszystko naokoło auta.
To auto nie ma zbyt wielu przycisków także nie ma problemów z ich przełaczaniem podczas jazdy.
Działa bez zarzutu. Zimą grzeje a latem chłodzi.
Jak na te gabaryty zewnętrzne miejsca w środku jest bardzo dużo.
W czasie spokojnej jazdy po mieście jest ok ale jak wyjedzie się na drogę ekspresową to na 5 biegu przy ok 90 - 110 km/h po jakichś 15 minutach zaczyna dokuczać wycie silnika + powietrza.
Przez to że silnik nie jest za dobry to spala prawie 9l/100km po mieście plus jeszcze do tego olej. Nie jestem zadowolona.
Osoba która mi go sprzedawała oszukała mnie - przepłaciłam - ale to mój błąd.
Daję ocenę przeciętną ponieważ przy tym wieku auta trzeba uważać praktycznie na wszystko i zawsze być przygotowanym na jakąś niespodziankę - raczej niemiłą. No chyba zrobi się generalny remont.
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 Turbo i.e. 105KM 77kW [l/100km]