Ocena kierowcy - Fiat Uno II

Mateo, 21 lat temu
Rok produkcji 2001
Fiat Uno II 0.9 39KM 29kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
To dobry wóz dla niewymagających kierowców. Mnie do tej pory wystarczał, ale... teraz wolę coś lepszego.
Na takie gabaryty powinna być zdecydowanie większa jednostka napędowa (ten silniczek po prostu nie ciągnie, elastyczność jest żadna).
Mój egzemplarz skrzynię ma wyjątkowo udaną - przełożenie miękkie, nic się nie zacina (bardzo rzadko jedynka, ale to w tych samochodach podobno normalne).
Nie ma czego zachwalać.
Nie narzekam (choć zawsze mogłoby być lepiej).
Zależy, co kto lubi (jeśli jest się zwolennikiem ćwiczeń fizycznych, to brak wspomagania kierownicy jest dobrą sprawą, polecam zwłaszcza paniom). Poza tym ujdzie (na pewno lepiej niż w polonezie).
Przy ujemnych temperaturach w ogóle nie czuć, że coś grzeje.
Za tak niską cenę przestrzeń w środku jest naprawdę OK. Pięć osób raczej nie pojedzie wygodnie, ale cztery jeszcze nie mogą narzekać (o ile nie jedzą zbyt dużo).
Jako tako jest tylko do 90 km/h, potem to już nastawiam radio na maksa i bawię się w zgadywanki, co grają.
ASO Fiata to zdziercy, jak wszyscy serwisanci, zwłaszcza w Warszawie. Ale ceny części (poza oryginalnymi) są niskie. Jak na tak mały silnik, spalanie mogłoby być mniejsze (w trasie ok. 5,5 l/100 km, w mieście ok. 7 l), ale w sumie nie narzekam, są gorsze. W końcu wiedziałem, co kupuję.
Samochód jest w sumie w porządku (jeździ, jako tako wygodny) i co tu dużo mówić, nie jest drogi.
Tutaj to w ogóle nie ma o czym mówić, nic nie siadło.
Trafił mi się dziwnie dobry egzemplarz, ludzie klną na fiaty, a ja w sumie nie miałem od początku ani jednej poważnej usterki (z wyjątkiem fabrycznie wadliwej centralki wtrysku, którą wymieniono mi po 100 km przebiegu w ramach gwarancji).
Fiat Uno II