Ocena kierowcy - Fiat Uno II

pea@op.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 1993
Fiat Uno II 1.1 52KM 38kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Ogólnie jest dobrze. Auto dla rodziny z przeciętnym budżetem. Studenci też będą zadowoleni (w końcu lepsze to niż maluch czy coś takiego a pod wzglendem ekonomi i ceny prawie to samo !!). Pozatym na prezentuje się conajmniej dobrze (mój ma relingi, szyberdach, dobre nagłośnie, kolor srebrny metalic i alusy. Do tego 60 KM i powiem szczerze że zarówno na parkingu jak i na autostradzie nie czuję się gorszy od posiadaczy VW, Hond itp - oczywiście modeli w tej samej grupie wiekowej i cenowej hehe:)))
Bardzo elastyczny i dynamiczny (60 KM przy 780 KM robią swoje). Ruszam z 2 i nawet nie trzesie :). Gdyby miał lepszą skrzynie to po delikatnym tuningu można by się nim ścigać.
Strasznie długa, raczej nie nadaje się do ścigania. Jedynki nawet nie wrzucam kiedy ruszam bo i tak nie wejdzie. Potem jest już jako tako. Jak dla mnie to jest przeciętnie
Nie mam wspomagania ale i tak kręce jednym palcem. Czuć co prawda jakieś luzy ale auto ma wkońcu 11 lat. Ogólnie to fajnie się kręci
Fajnie. Wszystko widać. Wkurzają mnie tylko te małe lusterka w lusterkach. Nie wiem czy tylko ja tak mam czy wszyscy.
Mi się podoba. Może to nie są wykończenia jak BMW ale jest całkiem fajnie w środku. Wszystko pod ręką i całkiem to nawet ładne. Niestety wszystko jest fanie do momentu aż zgasną światła. NIC NIE JEST PODŚWIETLONE!!!!!!!!!!!!! Nawet licznik paliwa trudno odczytać ponieważ nawet zegary nie są podświetlone (jest tylko jakaś żaróweczka, której światło pada tylko na prendkościomierz!!!)
Szybko się nagrzewa, a jak jest zaciepło to można puścić zimne powietrze. Bardzo fajne, szkoda że takie głośnie. Acha (znowu coś, to chyba normalne przy fiacie niestety) Jak włączam ogrzewanie tylniej szyby to silnik zaczyna pracowac nierówno i wogóle dzieją się dziwne rzeczy. Podczas jazdy to nie przeszkadza ale jak się stoi na luzie to to trochę denerwuje.
No. W końcu mogę dać 5. Mam 3 drzwiowego Unosa a mimo to 4 osoby pakują sie bez problemu. Jest wygodnie (jak na tak małe auto to powiem że jest nawet bardzo wygodnie) do tego w bagarzniku zmieszczą się napradę spore zakupy :). Naprawdę, pod tym względem jest świetnie.
Super!. 5 nie dostał tylko dlatego że miałem okazję jechać Nową hondą civic :) Przy 120 KM cisza, przy 140 robi się głośniej ale to powietrze robi szum. Silnik zaczyna pracować przy 160 !!! Głośno w tym aucie chodzi tylko ogrzewanie !!!
kolejna 5. pali 6l w trasie 7 w mieście. 8 Przy NIEekonomicznej jeździe, a jak sięgo ładnie poprosi to i mniej spali. Części do fiata można dostać wszędzie za smieszne pieniądze. ASO trochę drogie ale solidne (tak się składa że miszkam w Tychach i fabrykę mam pod nosem :)). Większość napraw jestem w stanie zrobić sam a jak coś poważniejszego jest to ide do znajomego mechanika, tak że naprawde nie wychodzi to drogo :)
stosunek jakości do ceny jest świetny. Za mojego Unosa dałem 4 600zł. Za takie pieniądze nie kupicie lepszego auta, gwarantuje!!!!!
W sumie nie ma z nim problemów. Cylinderek hamulca się czasem psuje, reczny czasem nie pusza (to ponoć normalne). W sumie czasem coś się zepsuje ale da się to zrobić samemu.
Zawieszenie wymieniane, wydech i elektronika starująca wstryskiem. Dwie pierwsze awarie spowodowane niewłaścieym urzytkowaniem. A trzecia ?? Po prostu się zepsuło, w końcu auto ma 153 tyś na liczniku i 11 lat :)

Usterki Fiat Uno II

Fiat Uno II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu