Ocena kierowcy - Fiat Uno II

adam8731, 13 lat temu
Silnik 1.4 i.e. 70KM 51kW
Rok produkcji 1997
Fiat Uno II 1.4 i.e. 70KM 51kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie byłem nastawiony nie zbyt dobrze do auta- znajomy sprzedawał i znałem historię samochodu. Przejechałem się pooglądałem i byłem naprawde mile zaskoczony. Kupiłem i jestem zadowolony. Całokształt zaskoczył mnie w tym aucie, nie spodziewałem sięże to proste toporne i dobre nie zawodne auto.
Karoseria : Poprostu gnije- trzeba tego mocno pilnować.
Silnik : CHroniczne wycieki z uszczelki pokrywy zaworowej- wymieniam co roku i jest spokój- koszt około 10 zł
Samochodzik dobry niezawodny, nie jest zawalidrogą. Na moje potrzeby wystarcza. Naprawdę Fiat wykonał dobrą robotę przy projekcie UNO. Gdyby tak mocno nie gnił to na swoje warunki byłby wręcz doskonały.
Silniczek oceniam na dobry. Nie daje noty bardzo dobrze, bo są lepsze jednostki napędowe, ekonomiczniejsze i cichsze. Jednak dynamika jazdy z tym silnikiem w tym samochodzie, jest na poprawnym poziomie.
Skrzynia pracuje w miarę precyzyjnie, jednak po przejechaniu 200000 KM pojawił się spory luz na drążku zmiany biegów. Stąd ocena jest dobra.
Zawieszenie pracuje dość głośno, ale komfortowo. Jak na polskie drogi jest bardzo wytrzymałe. Przy szybszym pokonywaniu łuków samochodzik mocno się pochyla, ale nie odrywa od drogi- dodałem dystanse do felg i sytuacja nieco się poprawiła, mam zamiar podłożyć gumy pod sprężyny przednie i tylne.
widoczność w uno jest doskonała, wąskie słupki dobrze przeszklenie, pozwalają na swobodne i dobre manewrowanie w wąskich zakątkach.
Materiały twarde, ale trwałe nie jest źle. Generalnie jest tanio i prosto, więc można powiedzieć że na dzisiejsze warunki w kraju idealnie.
To jest słaby punkt tego samochodu. Ciepło podczas simy w samochodzie robi się bardzo szybko i tu jest w porządku, jednak nawiew na szyby jest tak słaby że problemem staje się ich osuszenie(odparowanie).
Jak na tak niewielkie gabaryty UNO miejsca jest naprawdę sporo. Spokojnie można w 4 osoby pojechać na dłuższy weekend.
Samochodzik nie należy do cichych, przy większych prędkościach obrotowych silnika, jego dźwięk daje się we znaki. Myślę jednak że kwestię tą rozwiąże po prostu głośniejsze puszczenie radia i wraca wszystko do normy.
Tu jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Pali nie mało- to fakt. W mieście 10-11l gazu 8-9 benzyny, na tarasie 6-8l gazu w zależności od trasy i szybkości jazdy, Nie sprawdzałem ile pali na benzynie w tarasie.
Jakość do ceny... Uno nie ma chyba konkurencji w tej kategorii. Jeździłem oplem, w którym tapicerka wyblakła od słońca i popękała, w uno nic takiego się nie dzieje. Generalnie jest to samochodzik którego utrzymanie mało kosztuje, a jedzie się dobrze i wygodnie (do porównania polo 2 generacji to po prostu zabawne autko w którym maiłem problem się pomieścić z racji moich gabarytów). W mojej ocenie 5+
Samochodzik nie wykazuje tendencji do psucia się drobiazgów, bo ich tam pop prostu nie ma.
Poważnych usterek brak (po za korozją) Naprawiam sam więc koszta są bardzo niskie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i.e. 70KM 51kW [l/100km]

9,1