Ocena kierowcy - Fiat Uno II

Adam8731, 12 lat temu
Silnik 1.4 i.e. 70KM 51kW
Rok produkcji 1997
Fiat Uno II 1.4 i.e. 70KM 51kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie cały samochód mnie zaskoczył. Do czasu aż się nim nie przejechałem, nawet nie myślałem żeby go kupic, bo zawsze mysałem że to tandeta... i się myliłem. Jak się o niego odpowiednio zadba, to ten odwdzięczy się długą bezawaryjną pracą. Najwiekszą zagadką dla mnie było umiejscowienie popielniczki i załączenie świaeł postojowych przy wyjętym kluczyku :)
Dobre auto do miasta i na małe wypady. Jeździłem nim nawet po torze w Poznaniu... Spisywał się świetnie. Na moje potrzeby w zupełności wystarcza.
Trochę dużo pali, ale przy tak lekkim samochodzie daje radość z jazdy. Nie należy do cichych, ale za to swoją prostotą bije konkurencję na głowę. Można samemu naprawiać bez większych obaw.
Dosyć precyzyjna, aczkolwiek przy 200 tyś są już luzy na drążkach skrzyni biegów i lewarek lata na boki.
Wersja 1.4 ma z przodu dłuższe i twardsze sprężyny niż na przykład 1.0 czy 900. Przechyla się mniej, aczkolwiek się przechyla. Zawieszenie pracuje głośno, jednak sporo wytrzymało- przód 2 lata i 40 tyś km. po remoncie i 0 jakichkolwiek luzów mimo ciągłej jazdy po polskich dziurach dziurach.
Dobrze oszklony oraz kanciate nadwozie sprawiają że widoczność w tym samochodzie jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie.
Samochodzik mały, ale za to przemyślany. W brew pozorom podróżowanie z czterem dorosłymi osobami to nie męki. Bagażnik to ponad 300l. Moim zdaniem wszystkie przełączniki są na odpowiednim miejscu.
Tutaj duży minus za słaba dmuchawę. Niestety Nie radzi ona sobie z osuszaniem szyby. Za to na zimę wystarczy przejechać nim przez 3 minuty i już jest Ciepło w środku- mam 2 nagrzewnice. więc w zimie szybko nagrzewa się kabina.
Ciekawostką jest to że mimo swoich gabarytów Uno ma więcej miejsca z przodu na nogi niż Astra F... Z tyłu też nie ma najgorzej. Inżynierowie z Fiata naprawdę dobrze rozplanowali przestrzeń w tym samochodziku.
Jest głośno przy wyższych obrotach. Ale mnie to tam nie przeszkadza, przynajmniej wiem że mam coś pod maską ;)
Tu niestety Uno z tym silniczkiem nie popisuje się się. 8.5 - 10 litra benzyny w mieście, 5.5 do 6.5 (zależy od stylu jazdy). W gazie wychodzi trasa od 6 do 8 litrów miasto od 10 do 12. przeważnie w granicach 11.
Tu UNO niema sobie równych. Autko kosztuje naprawdę niewiele, jak i przy zakupie, tak i przy eksploatacji. Tańsze jest chyba tylko Tico, ale jak mam być szczery to nawet \"do pięt mu nie dorasta\".
Raczej nic się nie psuje. Jedyne z czym mam problem to z mechanizmem elektrycznej szyby. Wytarły się kulki i szyba nie działa.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i.e. 70KM 51kW [l/100km]

8,8