Ocena kierowcy - Fiat Uno II

Petrevan, 12 lat temu
Silnik 1.5. i.e. 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Fiat Uno II 1.5. i.e. 75KM 55kW 1989-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Największy pozytyw, którego się nie spodziewałem to to, że ludzie nie reagują na moje auto jak na grata ... raczej jako ekscentrycznego staruszka z duszą :P
Układ elektryczny : Niełączenie bezpieczników powodujące nieświecenie prawego światła mijania
Układ hamulcowy : Ręczny nie daje się porządnie naciągnąć
Silnik : Wycieki oleju, podobno norma we fiatach
Autko jak na swój wiek, przebieg, klasę, wygląd jest niesamowicie wciągające ... kocham nim jeździć, tylko więcej czasu i pieniędzy na benzynę by się przydało
Silnik brzmi na tyle pięknie, że często wyłączam radio żeby go posłuchać. Jednak czasami obroty podskakują jak czarni w teledyskach hip-hopowych :)
Biegi wchodzą świetnie, ma dobre przełożenia na miasto, ale i tak wolę nim jeździć poza nim. Biegi pozwalają mi od czasu do czasu śmignąć jakiś pseudo-bolid, co powoduje mój szczery uśmiech ... najlepiej było jak udało mi się śmignąć golfika za kierownicą którego siedział łysy \"posiadacz golfa 3 ... no czasami 4 jak ojciec pożyczy\"
No cóż, nie ma większego problemu z zaparkowaniem tego autka gdzie tylko się da :) poza miastem jednak czasami się gubi, co nie budzi we mnie uśmiechu :(
Autko jest małe, więc widoczność jakiej potrzeba do wszelakich manewrów nie musi być przeogromna. Jednak to autko i tak zaskakuje świetną widocznością ... gdy szyby są umyte :D
Zaznaczam \'dobrze\', ponieważ nie zrobiłem jeszcze tym autkiem trasy powyżej 100km na raz. Ale na trasy, które robiłem jest świetny - nigdy nic mnie nie bolało po jeździe, ani nie czułem się skostniały jak człowiek po 90 :)
Wentylacja jest dobra ... w upalne dni można spróbować jechać z zamkniętymi szybami :) jednak ogrzewanie w tym samochodzie to inna bajka ... na początku lipca podczas powrotu z gór było chłodno ... włączyłem ogrzewanie i ... nadal było chłodno. Ogrzewanie w tym aucie nadaje się na chłodniejsze dni w lecie.
Przestrzeń dla kierowcy - świetnie :) Przestrzeń dla \'pilota\' (mojej kobiety) - świetnie :) Przestrzeń dla pasażerów z tyłu ... chyba nieźle, sam tam nigdy nie siedziałem podczas jazdy (chociaż podsunęło mi to szalony pomysł ]:>)
Wyciszenie jest całkiem dobre ... wnerwia mnie tylko czasami, gdy mam ochotę posłuchać radia zamiast silnika ... Daję ocenę \"źle\", ponieważ być może ja lubię słuchać silnika podczas jazdy ... ale ludzie (normalni) raczej preferują radio albo ciszę :D
W mieście pali między 7-8l/100km w trasie około 5-5,5l/100km przeglądu jeszcze nie robiłem naprawy ... hmmm ... kosztują mnie sporo przez papierosy, które spalam podczas ich wykonywania :)
Kupiłem to auto za grosze, a ono jeździ ... chyba nie muszę dłużej tłumaczyć dlaczego stosunek jakość/cena oceniłem na \'doskonale\'?
No więc ... drobiazgi to ulubiona rzecz tego auta jeśli chodzi o psucie ... to auto uwielbia zaskakiwać pierdołami pokroju niełączące bezpieczniki ... kluczyk wypadający ze stacyjki podczas jazdy ... czy namoknięcie kabli wysokiego napięcia podczas 2 dniowej ulewy (auto stało na trawie przez ten czas) jednak jednocześnie części (o ile trzeba je kupować) są tanie jak papierosy 10 lat temu :)
Odkąd kupiłem to auto nic poważnego się z nim nie stało. Jeśli chodzi o poważne usterki to jest niezawodny jak moja babcia w dokarmianiu mnie \"bo jestem głodny\" ... babcie zawsze wiedzą lepiej :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5. i.e. 75KM 55kW [l/100km]

Fiat Uno II