Lista ocen Ford C-MAX II Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW 2010-2015 (17) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~_W
Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Klimatyzacja grzeje tak jak trzeba, chłodzi też odpowiednio, trzeba tylko pamiętać o wymianie filtra kabinowego, może trochę głośno pracuje wentylator jak auto jest mocno nagrzane na postoju w upalny dzień, ale tak to już jest jak się wybrało czarny kolor. Nawiew klimatyzacji na tylne siedzenia też daje radę. Do tego rewelacyjne sprawdzające się nie tylko zimą podgrzewanie przedniej szyby.
~Andy25
Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Zimą na Mazurach często jest duży mróz, który potrafi trzymać tygodniami. Nie mam zastrzeżeń do ogrzewania i klimy. Czasami, przy dużej wilgotności trzeba włączać ogrzewanie przedniej szyby, aby usunąć naloty mgiełki na szybie, gdyż sama klima nie daje sobie rady. To same zjawisko miałem w starej wersji. W sumie przewietrzanie wnętrza znacznie lepsze niż w starej wersji.
~boloh
Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Zimą bardzo szybko wnętrze się nagrzewa (mam porównanie z moimi dieslami), myślę że nie tylko duży wpływ na to ma zasilanie czyli benzyna ale również mały wielkością silnik 1,6-(downsizing), natomiast latem klima działa rewelacyjnie w każdym miejscu jest OK no i ta możliwość wybierania głosowo stopni i nie tylko
~Hubert Marzyński
Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Ogrzewanie jest OK, ale wymiennik klimatyzacji w upały powyżej 29 st. C schładza efektywnie po 15 minutach, a przez ten kwadrans wentylator wieje na maksa i to hałasuje. Jedyny minus. Hałas podczas powietrza wyrzucanego wentylatorem do pokładu dynamicznego schładzania.
~wiwos
Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
W lecie super chłodzi a klimatyzacja została przetestowana jak temp. zewnętrzna osiągała 41 stopni w cieniu w serbskich i bułgarskich miasteczkach. A w zimie grzeje, dodatkowo mam podgrzewane fotele więc np. przy - 25 stopniach szybko jest mi cieplutko
~BM_F
Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Ogólnie ok ale jest mankamentem nawiew na boczną szybę, który przy otwarciu dociera na kierowcę lub pasażera a to czasem przeszkadza. Zbędny nawiew nad lewarkiem skrzyni biegów.
~Dominik
Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
.. jeżdżę autem od listopada 2012. Silnik szybko się nagrzewa, ale muszę to zgłosić, ponieważ samo ogrzewanie trochę za słabo grzeje.
~DeZet
Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
I jedno i drugie takie sobie. Bywają i lepsze i gorsze. Plus za dwustrefowy climatronic.
~Moltizer
Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
wolna reakcja i szybkość nagrzewania w zimie. Duży pluzs za podgrzewaną przednią szybę.
~Arkander
Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Bez zastrzeżeń - klimatronic hula nawet w największe upały, ogrzewanie też bez problemu - co trzeba więcej
Ford C-MAX II Minivan