Ocena kierowcy - Ford Crown Victoria II

karlone, 16 lat temu
Silnik 4.6 i V8 223KM 164kW
Rok produkcji 1998
Ford Crown Victoria II 4.6 i V8 223KM 164kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Inne : przednia szyba - nie wiem z czego oni ją zrobili ale podczas deszczu cała woda zbiera się w drobne kropelki i spływa nie powodując jednolitej warstwy. przykład: mijąc tira w deszczu na chwilę tracimy kompletnie widoczność do czasu wytarcia przez wycieraczki, a tym aucie wygląda to tak jak by ktoś jedynie rozpylił coś na szybie. małe krople zostają, większe natychmiast spływają.
komfort, cisza, dynamika, mega bagażnik i jeszcze do tego wszyscy się na niego oglądają. to takie ferrari dla 5 osób i bagażu. do tego bezpieczeństwo, tego nie zapewni żaden 5 gwiazdkowy samochód
ja mam wersje policyjną 250KM, strach - nigdy niczym potężniejszym nie jeździłem. pięknie równo mruczy ale jak trzeba zapewnia swietną dynamikę oraz gęsią skórkę
bardzo ładnie przełącza biegi. przy wyprzedzaniu trzeba wziąć pod uwagę czas potrzebny na redukcję biegu przez automat ale niezawodność wzorowa
bardzo dobrze zachowuje się w zakręcie, poza tym zapewnia niebywały komfort, wersja policyjna cechuje się też sporą trwałością
ładnie przeszklony, problemem jest jednie spore martwe pole w lusterkach bocznych, problem rozwiązał się po zakupie małych lustereczek szerokokątnych
tylko to co potrzeba, żadnych zbędnych przycisków, banalna obsługa przełączników
wzór, bardzo szybko się rozgrzewa już po 1km leci ciepło do wnętrza, szkoda że przy włączaniu nawiewu na szybę załącza się też klima. ale trudno to nazwać wadą. wkrótce dołożę przełącznik dający mi wybór ;)
bagażnik o pojemności 3 trupów i piły łańcuchowej lub jak ktoś woli to 560 litrów przy pełnowymiarowym kole zapaswowym.
to zadziwiające, że auto z tak dużym silnikiem jest tak ciche. w zasadzie silnika w ogóle nie słychać a jedynie pomrukuje sobie tłumik
wahałem się między 4+ a 5- spodziewałem się większych kosztów użytkowania. koszt gazu jest taki jak koszt benzyny przy użytkowaniu matiza, co uznaje za świetny wynik. wymianę oleju producent zaleca co 5000 km i to jest taki minusik. ceny części porównywalne do tych europejskich, nie ma tragedii. bolesny jest zakup opon ponieważ 16 cali kosztują po 400 zł za sztukę.
nie dostaniesz nic lepszego ani szybszego za te pieniądze
starszy samochód, kilka spraw mu dolega ale to rzeczywiście drobiazgi
niezawodny jak przysłowiowa toyota, naprawa nie przysporzy wielu kłopotów, do wszystkiego łatwy dostęp, przestrzeń również pod maską.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 4.6 i V8 223KM 164kW [l/100km]

12,3