Ocena kierowcy - Ford Crown Victoria II

Szczęśliwy posiadacz Forda crowna victorii :P, 14 lat temu
Silnik 4.6 i V8 223KM 164kW
Rok produkcji 2001
Ford Crown Victoria II 4.6 i V8 223KM 164kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo skromnej mocy jak na V8 jest super.
Układ elektryczny
Chciałem takie auto i mam.Gdy mój ojciec kupował je parę lat temu gdy jeszcze byłem mniejszym gówniarzem niż jestem powiedziałem żeby go kupował bo i mi i jemu się podobał.Zastanawiał się na wersją policyjną ale znalazł egzemplarz z małym przebiegiem i w b.dobrym stanie za niezłe pieniądze.Narobił już \"kilka\" mil ale te silniki wytrzymują po 400000 tyś mil i więcej.Znajomy taksiarz ma takiego i ma ponad 400000 tyś. mil.
Jest b.dobry.Bez awaryjny (poprzedni właściciel to mój tata) tylko trochę za słaby silnik jak na V8 i tą pojemność.Ale i tak się czuje ponad 200KM i napęd na tył...cudo
Szkoda że nie ma trybu sport tylko przycisk pod pedałem...ale ogólnie dobrze zmienia biegi i jest dużo lepsza niż w windstarach i \"bykach\"bo tam siadają od razu.
Napęd na tył.I wcale nie jest taki miękki jak większość amerykanów.Miększy niż europejczycy albo Japończyki ale wystarczająco dobry.
Wszystko widać przez te wielkie szyby ale niestety nie końca maski samochodu.Chciałem duży samochód i mam.Nie narzekam.
Dużo miejsca,schowków ale nie jest idealnie.
Tak jak powinno.W zimie grzeje w lecie chłodzi.Tylko freon wymienić jak zabraknie.
Z przodu mieszczą się 3 osoby (wersja cywilna z 3 miejscami z przodu)i mają wygodnie oprócz wiadomo środkowego pasażera.Wielkie fotele,wielkie podłokietniki itp.Naprawdę wygodnie.Z tyłu już nie jest tak super ale jest dobrze.Spodziewałem się więcej miejsca ale i tak jest sporo.Siedzisko jest długie ale przestrzeni między przednimi a tylnymi fotelami nie jest za dużo i dlatego daje \"4+\" za wygodę.
W środku jest nie za głośno nie za cicho.Słychać pomruk V8 i to jest piękne.
Naprawdę dużo pali.Między 13.5 a 35 litrów na 100 kilometrów w przeliczeniu.35 gdy w grę wchodzi sportowa jazda.
Szczególnie tanie są policyjne wersje.Ale zazwyczaj z dużym przebiegiem,nie raz kulą w karoserii itp.Z reszto policyjna wersja w środku inaczej wygląda.Mało atrakcyjne fotele itp.Materiał w policyjnych wersji jest dobrej jakości ale nie przyjemny w dotyku.
Jak na razie mnie się nic nie zepsuło.Mój tata miał problem z opuszczaniem szyby ale się szybko tanio naprawiło.
Jeszcze nic.Widocznie dlatego że silnik naprawdę tak jak mówią inni użytkownicy tych modeli jest niezniszczalny a także podzespoły samochodu.
Ford Crown Victoria II