Ocena kierowcy - Ford Escort VII Kombi

emvelmuszka, 11 lat temu
Silnik 1.8 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1995
Ford Escort VII Kombi 1.8 D 60KM 44kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Znam samochód nie od dziś.. i bardzo dobrze, cóż mogło mnie zaskoczyć..:)
Zawieszenie : Łożyska tylne, wyją
Układ elektryczny : Brak Ładowania
Zawsze chciałem mieć Escorta jako swoje pierwsze autko, i bardzo jestem z tego powodu zadowolony! Jeśli macie zamiar jezdzić jak wariaty, to z dala od tego Fordzika, nie jesteście go Warci.. macie swoje Golfy, możecie je drzeć..:) Dla spokojnego kierowcy ceniącego sobie wzajemność Fordzik ani myśli sie buntować, bardzo dobrze służy, polecam!:)
Jednak 60KM, i 108Nm to bardzo mało jak na samochód który waży ponad 1100Kg. Kiedy włączam sie do ruchu musi być wolne, ale to naprawde wolne! Wyprzedzam tylko Ciągniki, ze skuteram już bywają problemy hyh:) Za to spalanie jest niskie, ale tego nie oceniamy tutaj:) Silnik pracuje ładnie, równo, i nigdy mi nie gaśnie, dobrze wchodzi w obroty, delikatnie, nie kopci, pod tym względem jest super:)
Bez zastrzeżeń. Wiadomo że wsteczy nie jest synchronizowany i trzeba sie zupełnie zatrzymać żeby wskoczył^^ Co tu więcej wymagać, jest ok:)
Żadnych luzów na kierownicy, prowadzi sie precyzyjnie, pewnie, zawieszenie jest wytłuczone, jazda po dziurach i przez przejazdy kolejowe możliwa jest z bardzo małą prędkością, ale to już raczej wina mogeo egzemplaża. Układ ogólnie dobry:)
Lusterka niewielkie, ale właśnie takie mają być, wszystko w nich pięknie widać jak sie ustawi, i do tyłu i do przodu:P Widoczność w wersji Kombi jest wzorowa, być może w sedanie bez spoilera byłby kłopot:)
Nie ma fajnejszego moim zdaniem samochodu za takie pieniądze które ma tak śliczną deske rodzelczą, wygodne fotele, welurową tapicere w standardzie. W porówniu do np. Golfa do którego jak wsiadam to chce mi sie wymiotować.. no to kosmos;) Astra też nie ma szans, wszystko twarde, za niemieckie..:) Czasem tylko coś zabrzęczy, ale to nic :) Schowków jest dość, główny podświetlany, i na kasetki, i nawet na monety są rowki:P Zadbane wnętrze to rewelacja, szczególnie wersje Ghia:)
Co prawda nie ma u mnie klimatyzacji, ale nawiew jest bardzo precyzyjny, szczególnie regulacja temperatury:) JAk najbardziej spełnia wymagania młodego człowieka:)
Psażerowie nigdy nie nażekali, byli tacy co mówili że nawet w większym Focusie nie ma tyle miejsca co tutaj:) Ja też sie spokojnie mieszcze:P Bagażnik bez progu załadunku, można sobie towarki wsuwać, a nie wkładać i dzwigać, no nie ma tutaj żadnego -, oceniam na 5:)
Mankamentem mogą być felerne łożyska, wtedy robi sie w aucie dodatkowy hałas, oprócz tego z opon i silnika. Na zewnątrz też słychać nawet nie głośno grające radio. Jest dobrze, nie najlepiej, nie najgorzej:)
Hmm, żadne regulowane czasy otwarcia zaworów, popowtryskiwacze i inne sraty taty nie równają sie z jak prostą technologią starego diesla Forda:) Spalanie w trasie, jakieś 3,9l? Przechejałem 295km na 11,5l!. Średnio wychodzi jakieś 5l, najgorzsze dla autka są krótkie dystanse, po kilka kilometrów, i w mieście, korkach, w najcieższych warunkach eksploatacji dochodzi do 6l heh^^. Zaden benzynowy z gazem nie ma tu szans jeśli chodzi o Escorty..:)
Najlepsze autko za taką cene, zdecydowanie:) Praktyczne, oszczędne, bardzo ładne! Nie awaryjne, malutko pali, części tanie, i jest ich mnóstwo, oczywiście bez zastanowienia oceniam na 5 tutaj:)
Drobiazgi w Fordach właśnie występują. Szczególnie to kłopoty np. z zamkiem - samo ryglujący sie centralny zamek. Wielka pułapka dla kogoś kto dysponuje tylko jednym dobrym kluczykiem, przekonałem się na własnej skórze:) Poza tym jest jeszcze korozja, ale jak to w starszych autach, na ich tle też nie jest tak zle..:)
Łożyska do kół, wyją a naprawiać też nie wiadomo czy warto, inni piszą że padają po 3tys. km naprzykład:) Mi zużył sie ostatnio alternator, konieczna była regeneracja:) Czasem też trzeba ustawić zbieżność kół, gdyż samochód potrafi znosić na prostej drodze..:) Poza tym nic takiego poważnego sie nie dzieje:) Ja tam dobrze traktuje swoje autko:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 D 60KM 44kW [l/100km]

Ford Escort VII Kombi