Lista ocen Ford Explorer I (21) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kszesz www.explorerclubpolska.com
Terenowy 4.0 157KM 115kW
LPG w mieście ponad 20l w trasie mieści się w 16-18l bardzo czuły na technikę jazdy poniżej tej wartości nikt nie zejdzie, nie wierzę. Na benzynie porownywalne zużycie. Przeglądy odrobinę droższe, trzeba znaleźć dobry warsztat bo rożnice cen sa naprawdę duże. Części sporo i dosyc dobrze dostępne.
~tatrawal@02.pl
Terenowy 4.0 157KM 115kW
W trasie jedziesz 100 palisz 10l jak 120 to 12l i dalej w tych proporcjach. W mieście minimum to 14,5l. Jeżdżę od dawna na gazie i w trasie przy średniej 125km/h zbiorni 65l wystarcza na 250mil w mieście na ok. 180mil w okresie jesienno zimowym. W lecie dodać 30% tych wielkości.
~Hubi
Terenowy 4.0 157KM 115kW
jeżdżę na gazie, więc pomimo spalania na poziomie 12-16l nie mogę narzekać na koszty podróżowania. Części ogólnie dostępne, jednak warto znaleźć warsztat wyspecjalizowany w tego typu autach
~marcin z. verax11@poczta.fm
Terenowy 4.0 157KM 115kW
To niestety jest pięta Achillesowa tego pojazdu, jeździłem już BMW 750 V12 mam też 126 420 se V8. Nie twierdzę ,że 15-17 litrów w cyklu miejskim to baaaardzo dużo ale ten silnik mógłby palić trochę mniej
~rebel7@vp.pl
Terenowy 4.0 157KM 115kW
często już samo "pochodzenie" auta / amerykan / powoduje lęk i panikę...jest to mój 4 amerykanin ... zawsze jest coś za coś ... ale utrzymanie samochodu wcale nie przyprawia o zawót głowy
~julek@pl
Terenowy 4.0 157KM 115kW
jest bardzo wrażliwy na styl jazdy ;ostra jazda b.gruby portwel .Części -cena zbliżona jak do t-4 dostępność -w zasadzie w każdym dużym mieście można kupić lub zamówić
~Karol z PRL
Terenowy 4.0 160KM 118kW
20l. standart ale wiedziałem co kupuje więc nie jestem przerażony .a co się jedzie to pozazdrościć 39- i więcej jazda w terenie
~marcin
Terenowy 4.0 157KM 115kW
miasto zima ok 18litrow gazu wiec nie jest zle na trasie ok 15wiec nawet dobrze czesc nie sa wclae takie drogie jakby mozna przypuszczac
~marcin@skrzynka.org
Terenowy 4.0 157KM 115kW
mam manualna skrzynie wiec tylko 14l/12/, na gazie 15-16l/12-13l, z czesciami nie ma wiekszych problemow choc nie sa najtansze, japonczyki sa duzo drozsze
~rafbor1973
Terenowy 4.0 L V6 160KM 118kW
matiz w spalaniu to to nie jest, ale ktoś kto kupuje auto z takim silnikiem to powienien mieć świadomośc na co się decyduje.