Lista ocen Ford Explorer III (13) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KowalTG
Terenowy 4.6 V8 242KM 178kW
Super kultura pracy, cichy, obroty przy normalnej jeździe 1500 obrotów. Jedyny problem z silnikiem, który miałem to zawór EGR (w serwisie forda koszt 200zł + kawa gratis, 20minut roboty). Z opinii mechaników wiem, że te silniki w stanach robią po 500 000-600 000
~V6
Terenowy 4.0 V6 213KM 157kW
Pierwszy raz odważyłem się kupić samochod z takim silnikiem, mówię o V^ i jestem pod ogromnym wrażeniem. Cichy,elastyczny a jak wcisnę gaz to ma niesamowity "bulgot";) Rewelacja. Nie chcę już mniejszych. nastęny będzie chyba V8 4,6l :D
~GCLucas
Terenowy 4.0 V6 213KM 157kW
4.0 SOHC ma fabryczną wadę, która ujawni się w każdym egzemplarzu, mianowicie rozrząd. Wyrabiające się napinacze skutkują potrzebą remontu. Silnik cierpi też na delikatny brak mocy. Do plusów jak najbardziej spalanie.
~Dawid
Terenowy 4.6 V8 242KM 178kW
V8 jest można powiedzieć doskonała.Silnik pracuje równiutko. nic się nie psuje. Duża moc potrzebna dla tak dużego auta pozwala ciagnąć przyczepy i poruszać się po teranie bez najmniejszego problemu.
~Eddie
Terenowy 4.6 V8 242KM 178kW
Silnik to ideał. Wchodzi na obroty bardzo szybko i płynnie, bez niepokojących odgłosów. Również na biegu jałowym pracuje cicho i bez drgań.
~Witold
Terenowy 4.0 V6 213KM 157kW
Bardzo miły odgłos pracy, cichy podczas jazdy, słyszalny przy przyśpieszaniu, ale gwałtownym. Praca bez wibracji i drgań.
~Maki280
Terenowy 4.6 V8 242KM 178kW
No łożysko kół - zawsze jakieś zmieniałem ;) Świeca zapłonowa w US $0,7 = 3 PLN ! U nas 9 PLN
~Hubertus
Terenowy 4.0 162KM 119kW
miły dla ucha basowy dźwięk silnika, trochę wolno się rozpędza, ale to w końcu nie auto wyścigowe ;)
~chief20
Terenowy 4.6 V8 242KM 178kW
super elastyczność, kickdown może zaskoczyć.
Dziennik kosztów dla Ford Explorer III
19,2
~tklimo@comcast.net
Terenowy 4.0 V6 213KM 157kW
Jest to nowy samochod wiec chyba trudno zeby bylo inaczej