Ocena kierowcy - Ford Fiesta II

mikipromont@yahoo.com, 20 lat temu
Silnik 1.6 D 54KM 40kW
Rok produkcji 1984
Ford Fiesta II 1.6 D 54KM 40kW 1984-1989 - Oceń swoje auto
Ogólnie - bardzo sympatyczny samochodzik. Troche problemów z korozją ale to chyba normalka - vide rocznik + sprowadzony z niemiec ( wiec raczej z sieci salonów :SHROTT"
elastycznośc spora jak na tak stary typ silnika , w sumie nie ma powodów do narzekania
jedyne zastrzeżenie : lewarek ma stanowczo za dużo "swobody"
jak to fiesta; COŚ sie tłucze, coś grzechocze, zestrojenie zawieszenia wbrew temu ze to mały samochód predysponuje go raczej do jazdy w trasie nie do kręcenia po mieście
widac co trzeba a nawet czasami wiecej :)
jak na ten rocznik bez zarzutów - no może tylko jak dla mnie nieco niefortunne umieszczenie klaksonu ( jak w francuzach - w dzwigience kierunkowskazów )
wentylacja - OK - ogrzewanie stanowczo za słabe jak na nasze warunki klimatyczne - tzn wydajnośc OK ale czas "zadziałania za długi" - w sumei bez zdziwienia biorąc pod uwage kubature samochodu i wielkośc nagrzewnicy która jest naprawde miniaturowa
z przodu Ok , z tyłu jakby nieco mniej OK albo OK dla nieco mniejszych - jak kto woli .
jak na 19 latka i diesla jest naprawdę nieżle - np. kadett 16D z 1987 którym kiedyś jezdziłem był znacznie głosniejszy
zuzycie paliwa - trasa = 4,5 - 5 , miasto -5-6 ( mam raczej płynny styl jazdy , poza tym jak sie kupiło samochód i tankuje go za swoje to noga robi sie znacznie lzejsza :))), Co do ceny cześci - niektóre sa paranoicznie drogie , inne wręcz podejrzanie tanie .
jakośc jakością - ot staruszka juz z niej i tyle , ale za 3,5 tysiaka - sami oceńcie
kto by sie przejmował drobiazgami w 19 latku ?:))))No może irytujace sa "lubiące " sie rozszczelniać elementy gumowe układu chłodzenia
Odpukac - jak na razie bez strat ...:)
Ford Fiesta II