Ocena kierowcy - Ford Fiesta III

kopys, 19 lat temu
Rok produkcji 1990
Ford Fiesta III 1.1 50KM 37kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
oszczędna, nie narzekam jak co nie którzy na spalanie oleju,przynajmnie na razie. troszkę denerwują stuki wydobywające się z podwozia.no i tylko ten silni oszczędny ale głośny.
Głośno. mułowato, jak diesel, okropny odgłos przy dodaniu gazu na 1 podczas schodzenia z obrotów brrrr.pisałem już że głośno? Muszę jednak przyznać że raczej bezawaryjny zrobiłem nim przez rok 17.000 km. oprócz wymiany płynów wymieniłem łożyska w alternatorze i zepsuł się potencjometr silniczka krokowego/ koszt 170 pln po regeneracj z regulacją silnika i zaworów./po regulacj zaworów silnik daje troszkę przyjemniejsze odgłosy, polecam w miarę często /10-15 tys.km/
Z wyższego biegu jak wrzucam na 2 kiedyś sporadycznie trzeszczało i słychać troszkę inny odgłos w skrzyni, ale tylko na 2 reszta jest ok.
wymieniłem tuleje gumowo-metalowe i koncówkę drążka, wszystko było oryginalne fordowskie jeszcze, auto z niemiec tam mają lepsze drogi.po za tym komfort ok. warto sprzwdzić tuleje, po wymianie stał się twardszy i nie buja na zakrętach
bardzo dobra
wszystko pod reką.Nie narzekam.
troszkę nie równomierna.przy równej jeżdzie zimą ok.10 km i dopiero mogę powiedzieć że jest w miarę ciepło. jadąc na ślizgiej powierchni jakieś 60-70 km/h. przy szybszej jeżdzie jest ok.
w tyle nigdy nie siedziałem.ale miejscza jest ok. tak przynajmniej twierdzą znajomi.z przodu nie narzekam wygodne fotele, dobre wykończenie.
no tu jest minus.Silnik specyficznie chodzi.przy 80 km jest w miare ok,szybciej tragedia.przy ruszaniu na 1 na wyższych obrotach uszy bolą. Silnik szło by przeboleć, ale przy mokrej nawierzchni głośniej słychać tył niż silnik.Mam kilku znajomych co mają fiestę i mówią że moja fajnie chodzi cicho. No tu u nich to jest dopiero tragedia.
jeżdze raczej na trasie, dojeżdzam do pracy ok 22 km w jedną stronę więc pali niezbyt dużo. zimą teraz jakieś 6 l. najmniej z wyliczen kiedyś wyszło mi 5,5 l.najwięcej nie sprawdzałem pewnie z 8-9 łyknie zimą po mieście.można mieć za to większy samochód i z większym silnikiem/np.vectre 1,6/ i pali podobnie więc nie jest to jakaś wielka rewelacja.
wszystko zależy kto jakimi pieniędzmi dysponuje w tej cenie jest ok. mająć troszkę więcej kasy można poszukać coś innego.
w sumie nic szczególnego.nie świeci swiatło po otwarciu drzwi, czasam potrafi zapalić się po chwili, czasami wcale.po za tym ok.
nie wystąpiły

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 50KM 37kW [l/100km]