Ocena kierowcy - Ford Fiesta III

Krzysiek, 19 lat temu
Rok produkcji 1989
Ford Fiesta III 1.1 50KM 37kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Jak na 15 lat to dobrze, tylne nadkola, tylna klapa, troche drzwi i blacha pod przednim zderzakiem rdzewieja, ale wlew paliwa czysty. Wyskoczyła mi tylko linka od klapy silnika duzo roboty a taki mały drobiazg.
Pali olej, na 2000 km musiałem dolac 2,5 do 3,5 litra oleju. Chodzi jak diesel ale jestem zadowolony.
Do przodu OK, tylko wsteczny wchodzi zawsze za drugim razem. Pierwsze jest zawsze zgrzyt.
Mam do wymiany gałke oraz wachacze, ale jazda jest bardzo fajna. Szkoda ze nie ma wspomaganie kierownicy.
Daje 5
Wentylacja SUPER + szyberdach, ogrzewanie nieco gorzej, ale jak juz pisałem jezdze na krotkich odcinkach wiec moze tego jest wina. Odcinki to 3 do 8 km
Nie jest wspaniale na miejscu kierowcy, lepiej siedzi sie w polonezie.Siedzenie podczas jazdy jeszcze moze byc ale mam kłopot wysiadac, musze chwycic sie dachu i "wyskoczyc".Musze pochwalic miejsce na tylnych siedzeniach, rodzina twierdzi ze jest wiecej miejsca niz w naszym drugim samochodzie ( peugot 106 z 2000 roku).
Kiedy go kupowałem na giełdzie, to dwa razy go odpalałem, bo tak cicho pracował silnik. Teraz jest głośno, ale w końcówce tłumika mam dziurę wielkości kciuka, wiec to może przez to jest hałas. Ale zdecydowanie lepiej niz w moim poprzednim samochodzie ( maluch).
Nie wiem ile zarabiają inni, ale części dla mnie nie są tanie. Paliwo to inna rzecz, bo jeżdżę na małe odległości to i spalanie jest większe.
Zapłaciłem 4500 przez szesc miesiecy tylko wymiana płynów i jakies drobiazgi, dopiero teraz trzeba naprawiac i powinieniem miec znow spokój. To chyba dobrze
Wymiana tłumika, wachacza i gałek, szczek hamulcowych. Czasami cos nawala w przekazniku lewego kierunkowskazu. Ale sami sobie musicie odpowiedziec czy to sa usterki w samochodzie 15 letnim z przebiegirm 99200 km
Mam go od pażdziernika, dzisiaj mamy 14 kwietnia. Samochod nigdy nie odmowił posłuszenstwa

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 50KM 37kW [l/100km]

6,7