Ocena kierowcy - Ford Fiesta III

marjod, 13 lat temu
Rok produkcji 1995
Ford Fiesta III 1.1 55KM 40kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Karoseria : Rdza
Układ hamulcowy : Po 1,5 roku muszę cały wymieniać.
Super auto, silnik jest największym zaskoczeniem, bez problemu poleci 130 km/h, spalanie super.
Silnik jest rewelacyjny, dobra moc, dobre przyspieszenie, najlepszy silnik do tego samochodu.
Super się wrzuca biegi, jednym palcem, można wbić każdy bieg, nie zacina się itp.
Zero jakiegokolwiek systemu jak ABS itp. brak nawet wspomagania kierownicy, dobry samochód pod względem nauki, jest to mój pierwszy samochód i nauczyłem się jeździć i wyczuwać systemy w innych samochodach, bardzo ciężko na parkingu, łatwo wpada w poślizg
To jest przeciętna, przód widać idealnie, boki średnio, tył bardzo słabo.
Dużo praktycznych schowków, wszystko pod ręką, nic nie jest skomplikowane.
Nagrzewa się po około 3 minutach od odpalenia w zimę, grzeje jak powinno, jedyny problem to wilgoć.
Bardzo mało miejsca i z przodu i z tyłu, jeżdżę sam to nie ma z tym problemu, ale na więcej osób to nie polecam.
Bardzo głośny silnik i w środku również, przy 120 km.h nic nie słychać w środku.
Przez 2 lata na warsztat wydałem 200 zł. Bardzo niskie zużycie paliwa do 7,5 l w mieście \"ostrą\" jazdą. W trasie od 4,5 l. Dobre części, wytrzymałe, polecam jako pierwszy samochód.
Nic lepszego nie ma za taką cenę. Zapłaciłem 2 tys. zł, zadbany egzemplarz, z niskim przebiegiem, polecam zadbane.
Konstrukcja jest już stara (23 lata), ale mam wersję po liftingu i jestem mile zaskoczony, jeżeli się dba samochód się odwdzięczy.
Jedynym poważnym problemem jest korozja, bardzo mocno rdzewieje w zimę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

5,9