Ocena kierowcy - Ford Fiesta III

Rok produkcji 1994
Ford Fiesta III 1.3 KAT 60KM 44kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Bardzo trwały
Silnik : Bierze olej
Tu można napisać naprawde bardzo dużo jest to fajne auto miejskie o ile trafi się na zadbany egzemplarz w którym właściciel robił wszystkie naprawy na bieżąco. Samochód wręcz doskonały na ten pierwszy wozik, mały, tani w utrzymaniu i nie sprawia jakiś większych problemów. Polecam ten smochód jeżeli ktoś podróżuje dużo po mieście i często szuka miejsc parkingowych a wiadomo jak z tym jest w miastach. Osobiście polecam ten samochód.
Dość głośny silnik, powyżej 90 nawet radio potrafi zagłuszyć. Wolno przyspiesza, ale nie ma co wymagać od 60 KM...
Biegi wchodzą nawet dobrze co mnie mile zaskoczyło, po wcześniejszych doświadczeniach z Fiestami.
Samochodzik prowadzi się pewnie w zakrętach na \"śpiących policjantach\" często rysuje mimo tego, że zawieszenie nie było obniżone.
Widoczność bardzo dobra w każdym kierunku co bardzo ułatwia parkowanie.
Nie jest źle bo nie można wymagać od 15 latka żeby wnętrze miał jak nowe auta, ale jest troche denerwujących rzeczy.
Bardzo dobrze grzeje i robi to naprawde szybko chłodzić stara się ale wiadomo jak to wychodzi bez klimy
Dla kierowcy i pasażera sporo miejsca czasem jak ktoś za duży wejdzie na pasażera z przodu to podczas zmiany biegów np. na wsteczny walnie się tą osobe w kolano. Z tyłu jak na taki mały samochód jest dobrze dwie osoby bez problemu trzecia tylko za kare.
Tu niestety nie jest dobrze jak już pisałem głośna praca silnika potrafi zagłuszyc radio, ale są tacy co wolą słuchać silnik.
Wiadomo spalanie na gazie zawsze jest większe ale nie jest z tym źle. Koszty utrzymania są naprawde niewielkie jest bardzo dużo zamienników i jest w czym wybierać.
Za naprawde niewielkie pieniądze można mieć dobre auto miejskie wystarczy 2,5 tyś złotych trochę czasu na szukanie zadbanego Fordzika i jeździmy jeszcze przez długi czas.
Jak do tej pory samochód mnie nie zawiódł jeździ i wozi mnie bez problemów. Było pare wymian takich jak pasek itp.
Silnik bierze troche oleju, ale przebieg prawie 270 tyś. to raczej nie jest nowością w Fiestach

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 KAT 60KM 44kW [l/100km]

10,5