Ocena kierowcy - Ford Fiesta III

AaLeX brzenk@poczta.onet.pl, 18 lat temu
Silnik 1.3 KAT 60KM 44kW
Rok produkcji 1991
Ford Fiesta III 1.3 KAT 60KM 44kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Bardzo wdzieczny samochodzik ktory lubi kierowce i chce byc lubianym. Ma kilka wad jak kazde autko ale sa to wady wynikajace glownie z wieku konstrukcji. Zadbany i traktowany z szacunkiem wrozy dluga bezawaryjna eksploatacje.
Silnik jest fantastyczny jak na konstrukcje z tamtego okresu, dynamiczny mało pali 6-7 litrow to tyle przeciez co maluch, jedyna jego wada to glosny poprzez lancuszek rozrzadu ale przynajmniej nie musimy sie martwic ze sie urwie. Ja jestem bardzo zachwycony.
Czasem klopot z wstecznym ale jak na wiek to pracuje idealnie:)
Twarde, ladnie wchodzi w zakrety jednak pogarsza komfort jazdy.
Idealna, wszystko wszedzie widac.
Wkurzaja mnie fordowskie wlaczniki swiatel awaryjnych (mam jeszcze sierre i tam oczywiscie ten sam patent).
Szybko grzeje, dobrze chlodzi.
Jak na rozmiary auta to w srodku idealna, przestrzen jak w lanosie.
Niestety, silniczek swoja konstukcja daje znac juz po uruchomieniu jednak nie mozna go za to karcic bo to jego jedyna wada, wentylacja tez troche glosna.
6-7 litrow /100km przy normalnej eksploatacji uwazam za wynik idealny. Max jechalem 180km/h zamknalem obrotomierz i wtedy palil jak smok ale to normalne:).
1991 rocznik 1,3 clx, obrotomierz, fabryczne radio forda, welur na siedzeniach , regulacja swiatel, idealna blacha za 4500zl , to chyba mowi samo za siebie.
Nic sie nie psuje procz jednej rzeczy, denerwujace strzelajace sprzeglo ktore po strzale trzeba znowu nacisnac zeby zadzialalo, nikt nie umie sobie z tym poradzic. Jak ktos to wyleczyl:) prosze o kontakt.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 KAT 60KM 44kW [l/100km]