Ocena kierowcy - Ford Fiesta III

keller, 17 lat temu
Silnik 1.3 KAT 60KM 44kW
Rok produkcji 1993
Ford Fiesta III 1.3 KAT 60KM 44kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Bardzo fajne uatko. Najbardziej należy przy kupnie zwrócić uwage na stan blacharki bo jest to najsłabszy punkt tego samochodu. Jeżeli jednak auto bedzie odpowiednio zadbane i na bierząco konserwowane nie będzie stwarzało większych problemów i posłóży wiele lat.
Zrywny i o nienajgorszym przyspieszeniu jak na tą pojemność. Elastyczny na każdym biegu, przy dobrym wyczuciu sprzęgła można tym samochodem ruszyć z piątego biegu.
dosyć precyzyjna, nigdy nie miałem z nią rzadnych problemów, troszeczke za krótkie przełożenia ale ogólnie jest ok
po założeniu kół o większym rozmiarze, szerszym i niższym profilu smochód bardzo dobrze tryzma sie drogi. Jest nieco nadsterowny.
poprawna widoczność, słupki nie przeszkadzają w widoczności, brak martwego punktu.
nie jest to mistrzostwo świata ale ogólnie jest ok
BArdzo dobre i wydajne ogrzewanie. SAmochód w chwile po odpaleniu w zimie robi sie ciepły.
W sumie jak na autko tej klasy nie jest źle, w mojej Fiestuni (5-cio drzwiowa) wiele razy podróżowało 7 osób więc z miejscem nie jest najgorzej :)
Jeśli chodzi o wyciszenie to nie jest najlepsze (no ale to nie merc)
Części sa bardzo tanie i jest wiele zamienników. Również częsci używane są dostępny niemal wszystkie na rynku. Zużycie paliwa nie jest mocną stroną tego silnika. Silnik ten pali tyle co 1.6
Niewielka cena. Jeżeli trafimy na zadbany model to to śmiało można powiedzieć że będzie on równorzędny jakością do Opla Corsy czy innych samochodów w tej klasie ale fieste kupimy oczywiście dużo taniej.
Zdażają się awarje drobiazgów jak w każdym samochodzie ale stosunkowo rzadko. SZybko koroduje i przepala sie tłumik końcowy a zakup nowego to koszt około 200zł
z poważnych usterek nic nie zanotowałem jak do tej pory. Raz zdażylo mi sie że musiałem wymienić miskę olejową z powodu korozji, która z resztą prześladuje to auto.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 KAT 60KM 44kW [l/100km]

9,8