Ocena kierowcy - Ford Fiesta III

1000km, 5 lat temu
Rok produkcji 1993
Ford Fiesta III 1.4 73KM 54kW 1989-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Karoseria : Wiele egzemplarzy niestety rdzewiało.
Był to mój pierwszy samochód i na nim uczyłem się jazdy. Okazał się być mocno po tuningu, obniżony, wymieniony silnik z 1.3 na 1.4, szersza przepustnica i kolektor wydechowy + pewnie kilka innych rzeczy.
Silnik nie był serią, ale jakoś drastycznie nie mógł być z tuningowany, dzielnie odpychał to lekkie auto, na światłach nie było mocnych. Ale szybko mnie doganiali :p Sporo niestety palił, choć zdaje sobię sprawę że nie był to okres w którym ekonomicznie jeździłem.
Biegi łatwo wchodziły, nic nie zgrzytało, dobrze wspominam.
Fordzik miał glebę i był na sprężynach i amortyzatorach niemieckiej firmy "koni". W zakręty można było bokiem w chodzić. Ale Przez metalowego motylka na parkingu nie dało się przejechać. Dziury i garby na drodze dawały o sobie znać.
Jako biedny w tedy student kupiłem tanią sztukę z pordzewiałymi nadkolami i wlewem paliwa, już w tedy było to stare auto. Remont pięknie wyszedł i przez okres dwóch lat się trzymał. Potem nie wiem.
Bardzo dobra
wszystko pod ręką
Klimy nie miała, po za tym poprawnie.
Z tyłu mało miejsca i mały bagażnik, właśnie to było powodem sprzedaży tego fajnego autka. Dziecięcy wózek wchodził do bagażnika i nic więcej. Z przodu jak najbardziej ok.
Szczerze to nie bardzo pamiętam, ale chyba było ok.
Wszystko bardzo tanie do niej było, ale mocno dużo paliła. Jeździłem w tedy mocno dynamicznie + tuning. Średnio ok 11-13l benzyny
Samochód kupiony za 3000zł jako pierwsze auto do nauki jazdy + zainwestowane ok, 2000zł w remont blacharki, filtry, oleje rozrząd. Dwa lata jeżdżone. Więc nie tak źle, dobrze wspominam. Żałuję że go sobie nie zostawiłem jako zabawki. Może to dziwne ale bardzo podoba mi się wygląd tego auta w wersji 3 drzwiowej.
Potencjometr przepustnicy oraz pocił się silnik od strony rozrządu.
Nigdy nie zawiodła.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 73KM 54kW [l/100km]