Ocena kierowcy - Ford Fiesta IV

SKOJ2@POCZTA.ONET.PL, 20 lat temu
Silnik 1.3 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1998
Ford Fiesta IV 1.3 i 60KM 44kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Auto na dwie osoby,ew.z małym dzieckiem,na miasto w sam raz.Mam jakiś feler z klimą:jak ją włączę to obroty silnika zaczynają "tańczyć" od 400 do 1500 i żaden mechanik nie wie co z tym jest.Aha,i poza tym ten silniczek jest za słaby na klimę,czuć spadek mocy.Byłem zaskoczony,gdy odkryłem elektryczna regulacje fotela ( w tej klasie to ewenement).Ładny welur na siedzeniach,ale szybko sie wyciera.Jest to wersja ghia,więc mam do dyspozycji central z pilotem (kiepskim zresztą) el.szyby,alu,imitacje drewna na desce rozdzielczej,halogeny.Najdziwniejsze jest to, iz w tej wersji nie posiadam el.lusterek i ABS-u...niedopatrzenie,czy oszczedność? (ciekawe na czym?)
Silnik bardzo zrywny,dobrze wygluszony..
duży plus za krotki skoki,denerwuje mnie troche umiejscowienie wstecznego biegu..jakby nie mógł byc obok jedynki..
Świetnie trzyma się drogi w zakrętach,lepiej niz w Corsie..coś zaczyna podejrzanie pukać w przednim zawieszeniu..to chyba łączniki stabilizatorow
jedna wada:za szeroki tylny słupek..
dużo schowków,fotele twarde,ale jednoczesnie sprężyste
bez zarzutu..
z przodu jest ok,natomiast pasażerowie z tyłu nie zabardzo mają gdzie schowac nogi,a co wyżsi-pow.1.85 cm muszą wyginać szyję
pow.110km/h zaczyna być głośno
trasa:ok.5.5 l, a miasto 7l.Zimą w mieście pije niczym mały smoczek,lekko liczac 8 l. Jak na tą pojemność to jest wręcz żarłok..
to autko sam sprowadziłem,więc troche sie oplaciło.Gdybym miał brac to samo w salonie,to cena byłaby nieadekwatnwa do tego autka.
Fatalny pilot fabryczny od centralnego zamka,brak regulacji wys. kierownicy,klapa bagaznika otwierana tylko na kluczyk (zdazyło mi sie zatrzasnąc go nieraz) Zaczyna szwankowac włącznik świateł pozycyjnych,ale ponoć w Fordach to normalka.Jak go uderze,to dziala..do nastepnego razu...aha,siadł tez silniczek od obiegu wewnętrznego powietrza
zaczynają się odzywac łączniki stabilizatorów,ale do wymiany to jeszcze pojeżdżę
Dziennik kosztów dla Ford Fiesta IV 1.3 i 60KM 44kW
7,4