Ocena kierowcy - Ford Fiesta IV

Nikomu nieznany N.N, 19 lat temu
Silnik 1.8 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1997
Ford Fiesta IV 1.8 D 60KM 44kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
super autko do tuningu zewnętrznego po zamontowaniu: daszka,progów, dokładek zderzaków,spojlera na klape,obniżenia zawieszenia,usuniecia emblematów forda,auto uzyskuje super nierozpoznawalne nadwozie,nie jeden głowi sie co przejechało obok niego.POLECAM!
co do silnika nie mam zastrzeń, chociaż małym mankamentem jest problem z zapalaniem w zimie,no ale czytałem że te silniki to nie wypały forda,chociaz jakby były niewypałem to przecież nie przejechałbym nim 235 tyś.km bez remontu, a silnik jeszcze chodzi jak żyletka.polecam znakomita elastyczność, klekocze tak jak każdy diesel
skrzynia biegów jest dosyć dobra, a po przeróbce jest wysmienita,polecam co trzeba zrobić (tylko skrucić lewarek o jakieś 8-12 cm)a autko bedzie przyśpieszać jak szalone, a biegi będą wchodzić tak szybko i krótko jak w sportowym samochodzie polecam przeróbke
po zamontowaniu amortyzatorów gazowych twardych, sprężyn progresywnych, obniżenia o 6 cm, auto jedzie jak po szynach a co najlepsze wcale tak bardzo nie czuć dziur ,super wspomaganie kierownicy lepsze od elektronicznego lepiej sie prowadzi przy dużych prędkościach.
widoczność dobra, ja mam przyciemnione szyby i nie narzekam dobrze rozmieszczone supki drzwiowe.
jest dobrze a nawet bardzo dobrze
nie mam klimy to niebęde zabierał głosu w tej sprawie co do ogrzewania ocena =3
z przodu super gorzej z tyłu, ja zamontowałem fotele RECARO skóra, bo w standartowych żle się siedzi.
co do wyciszenia też nie zabieram głosu bo mam tłumik głośny Ultera i tubę w bagażniku tak że nie słucham nic poza muzą.
jak na samochód po tuningu spalanie nie złe miasto 7,5l trasa 5,0l cykl mieszany 5,5-6,0l/100km, ceny napraw i przeglądów nie znam wszystko robię sam a co do cen części to tak jak wszystkie zagraniczne ceny zbliżone do opla
jakośc jest dobra troszkę przeróbek a autko nabierze wyglądu
nie jest źle, jeszcze nigdy mnie niezawiodła moja fiestka, są problemy z otwieraniem bagażnika ale ja kupiłem siłownik elektryczny za 15 zł i zamontowałem teraz otwieram wciskając przycisk na desce rodzielczej polecam
poważnych usterek raczej nie miałem jest dobrze wkońcu to diesel myślę że jest bardziej niezawodny niż 1,25 zetek muj kolega ma i zawsze dzwoni żeby go scholować

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 D 60KM 44kW [l/100km]

Usterki Ford Fiesta IV