Ocena kierowcy - Ford Fiesta VI

Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Fiesta VI 1.25 i 16V 75KM 55kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność i ekonomia
Nie mam nic do zarzucenia temu samochodowi. Nie jest to żadna limuzyna, tylko zwykły pojazd służący do przemieszczania się z pkt A do B. Zawiódł mnie tylko raz gdy padł aku, ale to część eksploatacyjna. Autko stosunkowo małe, ale zwinne i wdzięczne. 5 drzwi daje możliwość wybrać się 3 osobową rodziną na wakacje i zapakować się bez większych problemów. Jeśli nie ma się wygórowanych oczekiwać co do tego samochodu to kupujący powinien być zadowolony. Ja nim przejechałem ok 80 tys km od 2008 roku do 2017 i bardzo mile wspominam. Jedyne co mi w nim brakowało to klimatyzacji, ale to kwestia wyposażenia. Zgrabny, zwinny, w miarę dynamiczny (jak na ten silnik), i w miarę rozsądne spalanie. W trasie , przy spokojnej jeździe potrafiłem nawet zejść do 5-6 litrów, w samym mieście, zimą to ok 8-9. Wygląd to oczywiście rzecz gustu.
Żadnych problemów nie było. Regularne wymiany oleju i jazda. Ani nazbyt dynamiczny, ani ospały. Jak na 1.25 pojemności jest ok zwłaszcza jak jeździ 1 osoba :) A na autostradzie to i 175 pociągnie (lekko z górki) :)
Bez zarzutu. Jedynie przy ok 60 tys wymiana sprzęgła - ale odbija się jazda wyłącznie po mieście i w korkach.
Bez zarzutu. Nie jest to auto sportowe ani ternenowe. Zwykły samochód , to i zwykłe zawieszenie. Jak się nie oczekuje "niewiadomoczego" to spełni oczekiwania.
Brak korozji
Bez uwag
Wszystko na miejscu
Grzeje szybko i elegancko usuwa zaparowane szyby. Klimy nie miałem :(
Miejsca wystarczająco, ale szału nie ma. Ale to małe auto wiec... Jedyne co jest słabe to fotel kierowcy - siedzisz jak na krześle. Przy dłuższej trasie męczy - niezbyt wygodny, ale da się żyć
Wyciszenie słabe. W mieście ok, w tasie, zwłaszcza na autostradzie nie pogadasz, ani radia nie posłuchasz
Drobne eksploatacyjne usterki, norma. Lejesz paliwo i jedziesz.
bez uwag
Zwykłe eksploatacyjne rzeczy, nic godnego uwagi
Sprzęgło po ok 60 tys km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.25 i 16V 75KM 55kW [l/100km]